Փարիզում կայացել է ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը
Հոկտեմբերի 27-ին Փարիզում տեղի է ունեցել արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադտկեի, Իգոր Պոպովի, Ժակ Ֆորի եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ: Այնուհետև, հանդիպումը շարունակվել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովի մասնակցությամբ: Հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Համանախագահներն ընդգծել են կողմերի միջև լարվածության նվազեցման կարևորությունը:
Իբրև աշխատանքային առաջարկ, նրանք ներկայացրեցրել են իրենց գաղափարները` խաղաղ կարգավորման գործընթացն առաջ մղելու նպատակով:
Նախարարները վերահաստատել են իրենց վճռականությունը` շարունակելու համանախագահների հետ համատեղ աշխատանքը` խաղաղ կարգավորման հասնելու նպատակով:
Նախարարները և համանախագահները պայմանավորվել են այդ գաղափարների շուրջ քննարկումները շարունակել համանախագահների` նոյեմբերին տարածաշրջան կատարելիք այցի ընթացքում:

On 27 October 2012 took place the meeting of Armenian Foreign Minister Edward Nalbandain with the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group Ambassadors Robert Bradtke of the United States of America, Igor Popov of the Russian Federation, Jacques Faure of France and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk. The meeting later continued with the participation of the Foreign Minister of Azerbaijan Elmar Mammadyarov, the Press Service of the Armenian Foreign Ministry reported.
The Co-Chairs stressed to the Ministers the importance of reducing tensions among the parties.
They presented their ideas on a working proposal to advance the peace process.
The Foreign Ministers restated their determination to continue working with the Co-Chairs in order to reach a peaceful settlement.
The Ministers and the Co-Chairs agreed to a further discussion over these ideas during the Co-Chairs’ visit to the region in November.