Բակո Սահակյանը Մարտակերտում խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 25-ին այցելել է Մարտակերտ շրջկենտրոն եւ անցկացրել աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված քաղաքի ջրամատակարարման համակարգի կապիտալ վերանորոգման հարցերին:
Արցախի նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, համապատասխան զեկույցով հանդես է եկել ԼՂՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:
Երկրի ղեկավարը Մարտակերտ շրջկենտրոնի ջրամատակարարման խնդիրը որակել է որպես արդի պայմաններում քաղաքի սոցիալ-տնտեսական զարգացման ամենակարեւոր հարցը՝ ընդգծելով, որ աշխատանքները պետք է իրականացվեն բարձր որակով եւ հնարավորինս սեղմ ժամկետներում:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ նշելով, որ գործընթացը գտնվելու է իր անմիջական վերահսկողության ներքո:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Մարտակերտի շրջվարչակազմի ղեկավար Վլադիկ Խաչատրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Yesterday, President of NKR Bako Sahakyan convoked a working consultation on the capital reconstruction of the town's water supply system in Martakert regional center.
Karen Shahramanyan, NKR minister of municipal engineering, delivered a corresponding report.
The Head of State qualified Martakert water supply problem as the most important socioeconomic issue the regional center faces in contemporary conditions, underlining that the activities must be accomplished with high quality and within the shortest possible timeframe.
President Bako Sahakyan gave concrete assignments to the heads of appropriate structures and noted that the process would be under his immediate control.
Vladik Khachatryan, the Head of the Martakert regional administration, and other officials partook at the consultation.