Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Դատախազության օրվա առթիվ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Դատախազության օրվա առթիվ:
Ուղերձում, Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ,
ասված է.
«Դատախազության հարգելի աշխատակիցներ և վետերաններ,
Ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ:
Դատախազությունը հանդիսանում է այն կարևորագույն կառույցներից մեկը, որն առանցքային դերակատարություն ունի Արցախի պետականության ամրապնդման ու զորացման գործում: Համակարգի ամենօրյա սկզբունքային ու հետևողական աշխատանքից է նաև կախված մեր հանրապետությունում օրինականության պահպանումը, հասարակության անվտանգության ապահովումը, քաղաքացիների օրինական շահերի ու իրավունքների հուսալի պաշտպանությունը, հանցավորության դեմ անզիջում պայքարի իրականացումը:
Դատախազության առջև դրված խնդիրների լրջությունն ու պատասխանատվությունը նրա յուրաքանչյուր աշխատակցից պահանջում են արհեստավարժություն, հայրենի երկրի ու հարազատ ժողովրդի հանդեպ պարտքի բարձր զգացում: Եվ վստահ եմ, որ այսուհետ էլ անհրաժեշտ միջոցներ կձեռնարկվեն դրանք հաջողությամբ լուծելու, համակարգի աշխատանքի արդյունավետությունը շարունակաբար բարձրացնելու ուղղությամբ:
ԼՂՀ իշխանությունները մշտական ուշադրության կենտրոնում կպահեն ձեր աշխատանքային ու սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավման հետ կապված հարցերը:
Թանկագին բարեկամներ, մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ Դատախազության օրվա առթիվ և մաղթում մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

Today Bako Sahakyan, President of the Artsakh Republic, sent a congratulatory address in connection with the day of the public prosecutor's office.
“Dear staff members and veterans of the Public Prosecutor Office,
I cordially congratulate you on your professional day.
The Office of Public Prosecutor is among the most significant structures that play a key role in reinforcement and strengthening of the statehood of Artsakh. The protection of legality, ensuring public security, reliable protection of legitimate interests and rights of the citizens, the implementation of uncompromising struggle against crime in our republic also depend on the fundamental and consistent work of the system.
The whole seriousness and responsibility of the tasks set before the Office of Public Prosecutor require professionalism from every officer, high feeling of duty towards the native country and people. And I am confident that from now on necessary measures will be undertaken to implement them successfully with the aim of continuously improving the effectiveness of the system's work.
The NKR authorities will continue keeping your labor, social and living conditions in the spotlight.
Dear friends, I congratulate all of you once again on the Public Prosecutor's Day and wish you the greatest success and all the best.”