Ֆլորա Մարտիրոսյանի աճյունը Հայաստանում կլինի դեկտեմբերի 9-ին
Ֆլորա Մարտիրոսյանի հոգեհանգստի արարողությունը ԱՄՆ-ում կկայանա երևանյան ժամանակով վաղը առավոտյան 07.00-ին, Լոս Անջելեսի Սուրբ Ղևոնդ եկեղեցում: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց Ֆ.Մարտիրոսյանի եղբոր որդի Մանուկ Սահակյանը:
«ՀՀ կառավարությունը ամեն ինչ իր վրա է վերցրել: Ֆ.Մարտիրոսյանի աճյունը Հայաստանում կլինի դեկտեմբերի 9-ին»,-ասաց Մ.Սահակյանը:
Մ.Սահակյանի խոսքով, բժշիկների տված եզրակացության համաձայն, Ֆ.Մարտիրոսյանի մահվան պատճառը վիրահատության հետևանքով առաջացած բարդություններ են, մասնավորապես, արյան վարակը:
Նրա խոսքով, սակայն, դեռևս պարզ չէ, թե բժշիկների դեմ դատական պրոցես կսկսեն, թե ոչ:
Անդրադառնալով Ֆ.Մարտիրոսյանի ամուսնու առողջական վիճակին, Մ.Սահակյանը նշեց, որ նրա առողջական վիճակը այժմ կարգավորվել է:

Flora Martirosyan’s remains will be in Armenia on December 9
The requiem Mass of Flora Martirosyan in the US is to be held tomorrow morning at 07:00, in Los Angeles St. Ghevond church, the nephew of Flora Martirosyan Manuk Sahakyan told Aysor.am today.
“The RA government has taken the responsibility to do everything. Flora Martirosyan's remains will be in Armenia on December 9,” M. Sahakyan said.
According to M. Sahakyan in the conclusion the doctors have presented the reason of Flora Martirosyan’s death was the problems that occurred because of the surgery, the blood poisoning in particular.