Բողոքի ակցիա` Թերլեմեզյանի դիմաց
Փ. Թերլեմեզյանի պետական քոլեջում մեկնարկել է տնօրենի ընտրության համար քննությունը: Քննությանը զուգահեռ կայացել է բողոքի ակցիա: Ակցիայի նախաձեռնող խմբի անդամ, քոլեջի շրջանավարտ Սամվել Ավետիսյանի խոսքով, այս ակցիային մասնակցել են արդեն 200 հոգի` բոլորը քոլեջի ուսանողներ և դասախոսներ, ովքեր դեմ են քոլեջի տնօրենի պաշտոնակատար Աննա Մնացականյանի ընտրվելուն:
«Երեխաները դուրս էին եկել իրենց բողոքը արտահայտելու Ա.Մնացականյանի թեկնածության ընտրության դեմ: Մենք դեմ ենք միայն նրա թեկնածությանը, որովհետև նա մասնագետ չէ, և նրա առաջադրվելը ոչ լեգիտիմ է: Եթե ընտրվի ինքը, ուսանողները` դասադուլ, իսկ դասախոսները` գործադուլ կանեն: Այժմ ակցիայի մասնակիցները ցրվել են, բայց Ա. Մնացականյանի ընտրվելու դեպքում բողոքի ակցիան կվերսկսվի»,-ասաց Ս.Ավետիսյանը:
Հիշեցնենք՝ քոլեջի ժամանակավոր պաշտոնակատար Աննա Մնացականյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է, որ մինչև արդյունքների ամփոփումը չի ցանկանում խոսել իր շանսերի մասին:
Նրա հետ միասին այդ հաստիքի համար առաջադրվել են քոլեջի աշխատակից, նկարիչ Դավիթ Դավթյանը և Արմեն Հարությունյանը:

The State College after P. Terlemezian has started an examination for election of the college director. A protest was staged in parallel with the examination. Member of the group that initiated the protest action, a graduate of the college Samvel Avetisian said that 200 people, all of them college students and lecturers, have already taken part in the action. They are against the nomination of acting director Anna Mnatsakanian.
«The children have expressed their protest against the nomination of Anna Mnatsakanian. We are opposed to her candidacy because she is not a specialist and her nomination was illegal. If she is elected, both teachers and students will go on strike. The participants of this action have broken up, but if A. Mnatsakanian is elected, the protest will resume»,- S. Avetisian said.
Let us remind you that during a talk with the correspondent of Aysor.am, the acting director of the college Anna Mnatsakanian said she was unwilling to speak about her chances before the results are summarized.
Along with her candidacy, those of another two college employees, painters David Davtian and Armen Harutyunian were put up for college director.