Դիանա Սիրունյանի ինքնասպանության փաստով հարուցված քրգործը կարճվել է
ՆԳ նախկին նախարար Վանո Սիրադեղյանի թիկնազորի պետ Սուրեն Սիրունյանի դստեր` Դիանա Սիրունյանի ինքնասպանություն կատարելու փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործը կարճվել է: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեցին Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
Ըստ աղբյուրի, գործը կարճվել է Քրեական դատավարության օրենսգքրի 35 հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով:
Հիշեցնենք, որ Դիանա Սիրունյանը օգոստոսի 18-ին, լսելով հոր` Սուրեն Սիրունյանի մահվան գույժը, ցած էր նետվել շենքի 5-րդ հարկից և ստացած բազմաթիվ վնասվածքներով տեղափոխվել հիվանդանոց:Դիանայի մոտ առկա է եղել թոքերի և գլխուղեղի ծանր սալջարդ, բազմաթիվ բեկորային կոտրվածքներ, դեմքն ամբողջովին վնասված էր:
Այս գործի առնչությամբ ՀՀ ոստիկանության Արաբկիրի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-110 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով (Սպառնալիքի, դաժան վերաբերմունքի կամ անձնական արժանապատվությունը պարբերաբար նվաստացնելու ճանապարհով անձին անուղղակի դիտավորությամբ կամ անզգուշությամբ ինքնասպանության կամ ինքնասպանության փորձի հասցնելը):

Diana Sirunian’s suicide case quashed
The criminal case, opened in connection with the suicide of Diana Sirunian who was the daughter of Suren Sirunian – the security officer of former Minister of Internal Affairs Vano Siradeghian, has been quashed, Aysor.am was informed by the press service of the Police.
According to the source, the case was quashed under Article 35, part 1, point 2 of the Criminal Procedure Code.
It should be reminded that upon learning of her father’s death on August 18, Diana Sirunian threw herself from a fifth-floor apartment. She received numerous injuries and was hospitalized.
In connection with her death, the Arabakir Investigative Unit of the Police opened a criminal case under Articles 34 and 110 of the RA Criminal Code.