Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շտաբը կղեկավարի մարշալ Բաղրամյանի զարմիկը
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, որն Ամանորը սովորաբար նշում է ԱՄՆ-ում, այս տարի նախագահական ընտրությունների պատճառով չի մեկնել:
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ նա տոներից առաջ զանգահարել է ԱՄՆ, իր որդու՝ Կարինի ընկերոջը, ԱՄՆ Կոնգրեսի փորձագետ Լևոն Բաղրամյանին՝ խնդրելով գալ Հայաստան և ղեկավարել իր նախընտրական շտաբը:
«Ի դեպ, վերջինս մասնակցել է Օբամայի նախընտրական արշավին, 30 տարեկան է, մարշալ Հովհաննես Բաղրամյանի զարմիկներից է: Նա մի քանի օր ժամանակ է խնդրել՝ պատասխանելու առաջարկին և, ինչպես տեղեկացնում են թերթի աղբյուրները, համաձայնել է. այս շաբաթ ժամանելու է Հայաստան: «Ժառանգությունն» առայժմ չի հայտնում շտաբի պետի անունը»:

Nephew of Marshal Baghramian to head R. Hovannisian’s headquarters
This year Raffi Hovannisian did not spend the New Year in the United States – unlike the previous years.
“Hraparak” daily wrote that before the holidays he made a phone call to the U.S. and asked Congress expert Levon Baghramian, who is a friend of his son Karin, to come to Armenia and head his election campaign headquarters.
“By the way, L. Baghramian took part in Obama’s election campaign. Levon is 30. He is a nephew of Marshall Hovhannes Baghramian. According to our newspaper’s sources, he accepted the proposal and will arrive in Armenia this week. Heritage Party has not yet announced its headquarters’ head”.