Երևանում կկազմակերպվի ավտոբուսների արտադրություն
Կառավարությունը ՀՀ ԿԱ պետգույքի կառավարման վարչությանը թույլատրել է Երևան քաղաքի Միկոյան 18 հասցեում գտնվող շարժական և անշարժ գույքը` շենքեր, կայաններ, տաղավարներ, ջրատար և կոյուղու ցանց, ամբարձիչներ և այլն, 35 տարի ժամկետով վարձակալության հանձնել «MED A. KGmbH» ընկերությանը։
Սահմանվել է, որ նշված գույքի տարեկան վարձավճարն առաջիկա յոթ տարվա համար կազմում է մեկ մլն դրամ, որն ուղղվելու է ՀՀ պետբյուջե։ Վարձակալը պարտավոր է վարձակալությամբ տրամադրված տարածքում, ներկայացված գործարար ծրագրին համապատասխան, կազմակերպել մեծ տարողության մեքենաների (ավտոբուսների) արտադրություն` յոթ տարվա ընթացքում ներդնելով յոթ մլն ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ` յուրաքանչյուր տարի հավասարաչափ։
Հիշեցնելով, որ կառավարության նախորդ նիստերից մեկում վարձակալի ներկայացրած ծրագիրը հավանության է արժանացել, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ այս որոշումը նախորդի շարունակությունն է և թույլ կտա ՀՀ-ում արագորեն կազմակերպել ավտոբուսների արտադրություն։

Bus production to be organized in Yerevan
A regular session of the government took place today. Prime Minister Tigran Sargsyan chaired the session.
The government allowed the State Property Management Department to lease the movable and immovable property (buildings, booths, water and sewerage pipes, cranes, etc.) located at 18 Mikoyan Street in Yerevan to MED A. KGmbH Company for a period of 35 years.
The annual lease payment for this property in the next 7 years was set at one million AMD, to be transferred to the state budget of Armenia. The lessee must organize the production of buses in the indicated area in accordance with the submitted business plan, investing a sum (in AMD) equivalent to $7 million in the next 7 years, in equal shares each year.