Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նախընտրական տեսահոլովակում կլինի Ելիսեյան պալատի ֆոնի՞ն
«Հայոց աշխարհ»-ը գրում է. «Նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հավանաբար որոշել է քարոզարշավի առաջին մասը դրսում անել, երկրորդը` հայրենիքում»:
Երեկ «Ժառանգություն» կուսակցությունը ուրախությամբ ավետեց, որ Հովհաննիսյանը Ելիսեյան պալատում հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահի գլխավոր դիվանագիտական խորհրդական Փոլ Ժան-Օրթիզի հետ:
Նշելով, որ պաշտոնական հանդիպումը տեղի է ունեցել Ելիսեյան պալատում` Ֆրանսիայի նախագահի նստավայրում` թերթը գրում է. «Կարելի է ենթադրել, որ այս անգամ նախընտրական տեսահոլովակներում թեկնածուն Չարենցի կամարի փոխարեն պատկերված կլինի Ելիսեյան պալատի ֆոնին: Չի բացառվում նաեւ, որ Ելիսեյան դաշտերում կանգնած արտասանի «Մենք գալիս ենք անցյալից...»»:

Commercials to feature R. Hovannisian against background of Elysee Palace?
“Hayots Ashkharh” wrote: “The presidential candidate Raffi Hovannisian has probably decided to conduct the first part of his election campaign abroad, while the second part – in the homeland”.
Yesterday Heritage Party gladly announced that Raffi Hovannisian met with the French president’s chief diplomatic advisor Paul Jean-Ortiz at Elysee Palace.
Noting that the meeting took place at Elysee Palace, which is the official residence of the French president, the newspaper writes: “It can be assumed that this time the election campaign commercials will feature this candidate against the background of Elysee Palace instead of Charents Arch”.