Գազի գինը բարձրանալու՞  է
«Ժողովուրդ» թերթի լավատեղյակ աղբյուրների համաձայն` գազի սակագնի շուրջ կայացվել է վերջնական որոշում. ապրիլի 1-ից «Գազպրոմ»-ը Հայաստանին գազը վաճառելու է 1000խմ-ն 240 դոլարով` այժմյան 180 դոլարի փոխարեն: Ըստ թերթի տեղեկությունների` համապատասխան պայմանագիրն արդեն պատրաստ է, մնում է պաշտոնական հրապարակումը:
Ամենյան հավանականությամբ, այն կհրապարակվի արդեն նախագահական ընտրություններից հետո: Միևնույն ժամանակ թերթը գրում է, որ էներգետիկայի նախարարությունը շարունակում է պնդել, որ գազի գնի շուրջ որևէ հստակեցում չկա, և բանակցությունները դեռ ավարտված չեն, իսկ անձամբ նախարարն, ըստ թերթի, ամեն գնով խուսափում է լրագրողներից:

«Жоховурд»: В Армении подорожает газ
Окончательное решение вокруг тарифа газа уже состоялось: с 1 апреля компания «Газпром» будет продавать Армении газ по цене 240 долларов за 1000 куб.м вместо нынешних 180 долларов. Об этом пишет газета «Жоховурд» со ссылкой на хорошо информированные источники. По сведениям газеты, соответствующий договор уже готов, остается его официальное опубликование.
«По всей видимости, договор будет опубликован уже после президентских выборов, - сообщает издание. Как отмечает газета, при этом министерство энергетики продолжает утверждать, что какой-либо конкретики вокруг цены на газ пока нет и переговоры еще не завершены, а сам министр избегает общения с журналистами.