Գազի գինը բարձրանալու՞  է
«Ժողովուրդ» թերթի լավատեղյակ աղբյուրների համաձայն` գազի սակագնի շուրջ կայացվել է վերջնական որոշում. ապրիլի 1-ից «Գազպրոմ»-ը Հայաստանին գազը վաճառելու է 1000խմ-ն 240 դոլարով` այժմյան 180 դոլարի փոխարեն: Ըստ թերթի տեղեկությունների` համապատասխան պայմանագիրն արդեն պատրաստ է, մնում է պաշտոնական հրապարակումը:
Ամենյան հավանականությամբ, այն կհրապարակվի արդեն նախագահական ընտրություններից հետո: Միևնույն ժամանակ թերթը գրում է, որ էներգետիկայի նախարարությունը շարունակում է պնդել, որ գազի գնի շուրջ որևէ հստակեցում չկա, և բանակցությունները դեռ ավարտված չեն, իսկ անձամբ նախարարն, ըստ թերթի, ամեն գնով խուսափում է լրագրողներից:

According to well-informed sources of “Zhoghovurd” newspaper, a final decision has been made regarding the gas tariff: starting from April 1 Gazprom Company will sell 1,000 cubic meters of gas to Armenia for $240 instead of current $180. The paper says the agreement is already ready, but has not yet been officially published.
In all likelihood, it will be published after the upcoming presidential election. At the same time, according to the newspaper, the ministry of energy continues to claim that there is no clarity about the gas price and that the negotiations are still underway, while the ministers avoids reporters in every possible way.