Արձակուրդ հանուն ընտրությունների
Կոտայքի մարզպետ Կովալենկո Շահգալդյանը` Կովալը, հունվարի 21-ից դարձյալ արձակուրդի մեջ է: «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում մարզպետն ասել է. «Մինչև փետրվարի 19-ն արձակուրդում եմ լինելու, հենց քարոզարշավի համար եմ արձակուրդ վերցրել, որպեսզի լրատվամիջոցները չշահարկեն, թե մարզպետն օգտագործում է իր աշխատանքային ժամանակը` պետության կողմից աշխատավարձով քարոզարշավ է կազմակերպում»:
Թերթի այն դիտարկմանը, թե ինչպես է իրեն հաջողվում մշտապես «անհարմար» իրավիճակների ժամանակ շատ արագ արձակուրդի մեկնել, Կ. Շահգալդյանն ասել է. «Շատ հաճախ արձակուրդ չեմ կարող գնալ, օրենքով սահմանված կարգով ես արձակուրդ եմ գնացել, ես դրա իրավունքն ունեմ»:

The governor of Kotayk province Kovalenko Shahgaldian, nicknamed “Koval”, took yet another vacation on January 21. He told “Zhoghovurd” daily: “My vacation will last until February 19. I took a vacation because of the election campaign so that the media would not speculate that the regional governor uses his working hours to organize an election campaign, receiving a state salary for that”.
Asked by the newspaper how he manages to promptly take a vacation in such “awkward” situations, K. Shahgaldian said: “I don’t take vacations very often, I am now on a vacation in the order prescribed by the law, and I have such a right”.