Հերքում. Հրայր Թովմասյանը թերթիկներ չի բաժանել
Այսօր մի շարք լրատվամիջոցներ անանուն նամակ են ստացել, թե իբր ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանի կողմից աշխատակիցներին ինչ-որ թերթիկներ են բաժանվել` իբր դրանք լրացնելու հանձնարարությամբ:
ՀՀ արդարադատության նախարարության մամուլի ծառայությունը հաղորդում է, որ նախարար Հրայր Թովմասյանը նման անտրամաբանական և անիմաստ նախաձեռնությամբ հանդես չի եկել:
«Նախարարը մշտապես դատապարտել ու պայքարել է ցանկացած կեղծիքի դեմ, ուստի անտրամաբանական է, որ Հրայր Թովմասյան քաղաքացու, իրավաբանի, պաշտոնյայի մտքով անցներ ցուցակներ հավաքելու նման անիմաստ, աննպատակ նախաձեռնությամբ հանդես գալու գաղափարը:
Ակնհայտ է, որ նամակի հեղինակի կամ հեղինակների նպատակը ընտրական գործընթացը վարկաբեկելն է:
Ցավոք սրտի, անանուն նամակներին ընթացք տալու միջոցով մեղավորներին բացահայտել հնարավոր չէ, սակայն եթե տվյալ անձը տեղեկացնի` իր ով լինելը և ում կողմից է նման հանձնարարություն ստացել, (եթե նրա ահազանգը իրականությանը համապատասխանում է) մեղավորները կպատժվեն օրենքի ողջ խստությամբ»,- ասված է Արդարադատության նախարարության տարածած հայտարարության մեջ:

A number of mass media outlets have today received an anonymous letter alleging that Armenian Minister of Justice Hrayr Tovmasian distributed some small sheets of paper to employees and instructed them to fill out those sheets.
The press service of the Ministry of Justice states that Minister Tovmasian did not undertake such an illogical and unreasonable initiative.
“The minister has always condemned and fought fraud so it is illogical that such an unreasonable and pointless initiative might come into the mind of citizen, lawyer, and official Hrayr Tovmasian.
It is obvious that the aim of the letter’s author(s) was to discredit the electoral process,” is said in the statement issued by the Ministry of Justice.