Հայրապետյանը ՀՀ նախագահի հետ հանդիպելու նպատակ չի ունեցել
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ առժամանակ առաջ փորձել են Ռուբեն Հայրապետյանից ճշտել, ճի՞շտ է, որ ֆրանսիական «Նուվել դը Արմենի» ամսագրին տված հարցազրույցից հետո տևական ժամանակ փորձել է հանդիպել Սերժ Սարգսյանին, սակայն չի հաջողվել:
«Սերժ Սարգսյանը, բացի Հանրապետական կուսակցության նախագահ լինելուց, նաև ՀՀ գերագույն գլխավոր հրամանատարն է, իսկ ո՞վ է ասել, որ ցանկացած շարքային կուսակցական կամ քաղաքացի պետք է կարողանա ցանկացած ժամանակ հանդիպել նրան»,- ասել է նա:
Բայց նախկինում շուտ-շուտ էիք հանդիպում: «Այսինքն` դուք իմ կողքից քայլելով գնում էիք ու տեսնո՞ւմ, թե ես շուտ-շուտ, թե ուշ-ուշ էի հանդիպում, հա՞... ասեմ` իմացեք, ես նախագահի հետ հանդիպելու խնդիրներ երբեք չեմ ունեցել և չունեմ»,-նշել է Հայրապետյանը:

“Hraparak” daily writes that some time ago it asked Ruben Hayrapetian whether it was true that after the interview the oligarch gave to Nouvelles d’ Armenie magazine, he was trying in vain to meet with Serzh Sargsyan.
“In addition to being Chairman of the Republican Party of Armenia, Serzh Sargsyan is also the Supreme Commander-in-Chief of Armenia so ordinary citizens and rank-and-file party members cannot meet him at any time,” Hayrapetian said.
In response to the remark that they used to meet often, Hayrapetian noted: “I should say that I have never had problems meeting the President”.