Քոքոբելյանը հրաժարվեց «Ժառանգությունից» հանուն աշխատավարձի՞
«Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության նախագահ Խաչատուր Քոքոբելյանը երեկ պաշտոնապես հրաժարվել է «Ժառանգություն» խմբակցությունից: Նա այսուհետ հանդես կգա անկախ պատգամավորի կարգավիճակով:
«Ժողովուրդ» թերթը նկատում է, որ այս իրավիճակը հետաքրքիր է այնքանով, որ Քոքոբելյանն ընդգրկված չլինելով որևէ մշտական հանձնաժողովում, հայտնվել է ԱԺ աշխատավարձից զրկվելու վտանգի առաջ: Բանն այն է, որ ԱԺ կանոնակարգ օրենքը նախատեսում է, որ պատգամավորներն ընդգրկվեն նաև հանձնաժողովների մեջ, հակառակ դեպքում դա կդիտվի որպես անգործություն:
«Ժողովուրդ»-ի աղբյուրների հաղորդմամբ` անգործունակ ճանաչվելու հեռանկարից ելնելով` Քոքոբելյանը հրաժարվեց «Ժառանգություն» խմբակցությունից:

Kokobelian quits Heritage faction for sake of salary?
The Chairman of Free Democrats Party Khachatur Kokobelian yesterday quit officially “Heritage” parliamentary faction. Henceforth he will have the status of an independent deputy.
“Zhoghovurd” daily writes that because of not being included in a Standing Committee of the National Assembly, Kokobelian is in danger of being deprived of his salary at the NA. The point is that under the NA Rules of Procedure, deputies shall be included in Standing Committees; otherwise their behavior would be viewed as inactivity.
The daily’s sources say that Kokobelian has quitted “Heritage” faction so as not to be recognized as inactive.