Ինչու չի կողմնորոշվում Հայրիկյանը
«Ժողովուրդը» գրում է, որ ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանը վերջնականապես չի կողմնորոշվել`  դիմելու է ՍԴ` ընտրությունները հետաձգելու համար, թե` ոչ: Թերթի աղբյուրները պնդում են, որ Հայրիկյանն այդպես, իրականում, փորձում է Սերժ Սարգսյանից պաշտոն պոկել:
Մասնավորապես լուրեր են շրջանառվում, որ նա ցանականում է դառնալ պատգամավոր, այն էլ` մեծամասնական ընտրակարգով: Ըստ այդմ խոսակցություն է եղել, որ մեծամասնական ընտրակարգով պատգամավոր դարձած ՀՀԿ-ականներից մեկը նշանակվի գործադիրում, որպեսզի Հայրիկյանն այդ ընտրատարածքում առաջադրվի ու հաղթի: Այս տարբերակը, սակայն, առայժմ հավանություն չի ստացել ՀՀԿ-ում:
Լուրը ճշտելու համար «Ժողովուրդը» զրուցել է Պ. Հայրիկյանի հետ, սակայն վերջինս հերքել է շրջանառվող խոսակցությունները: «Ես նախագահի ընտրություններին եմ մասնակցում, նախագահ եմ ուզում դառնալ ոչ թե պատգամավոր»,- ասել է նա:

Why Hayrikian slow to make decision
Zhoghovurd” daily writes that the presidential candidate Paryur Hayrikian has not yet decided whether to ask the Constitutional Court to postpone the election or not. The newspaper’s sources claim that in reality Hayrikian is trying to obtain a position from Serzh Sargsyan.
In particular, rumors persist that Hayrikian wants to become a parliamentary deputy, more specifically, a majoritarian deputy. In this connection there was a conversation to appoint a majoritarian deputy- member of Republican Party of Armenia (HHK) a government member so that hayrikian could run in that district and win. This option, however, has not yet been approved by HHK.
“Zhoghovurd” has talked with Hayrikian, but he denied these rumors. “I am running in the presidential election. I want to be president, not an MP,” he said.