Պարույր Հայրիկյանի դիմումը ՍԴ-ն կքննի այսօր` մինչև ժամը 16:30-ը
Սահմանադրական դատարանը ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի դիմումի հիման վրա գործի քննության ընդունման հարցը կքննի այսօր` մինչև 16:30-ը: Այս մասին  Aysor.am -ի թղթակցին հայտնեց ՍԴ մամուլի քարտուղար Հովհաննես Պապիկյանը:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 10-ին Պ. Հայրիկյանը դիմել է ՍԴ` ՀՀ Սահմանադրության 52 հոդվածի և «Սահմանադրական դատարանի մասին» ՀՀ օրենքի 75 հոդվածի հիմքերով ՀՀ նախագահի թեկնածուի համար առաջացած խոչընդոտներն անհաղթահարելի ճանաչելու խնդրանքով, որով ՀՀ նախագահի ընտրությունները հետաձգվում են 2 շաբաթով:

Constitutional Court to examine Hayrikian’s application by 4:30 pm today
The Constitutional Court of Armenia will examine the application of presidential candidate Paruyr Hayrikian by 4:30 pm today, spokesman for the Constitutional Court Hovhannes Papikian told Aysor.am.
We would remind you that on February 10 the presidential candidate Paruyr Hayrikian submitted an application to the Constitutional Court, asking the Court to recognize the obstacles he faces as insurmountable under Article 52 of the Constitution and Article 75 of the RA Law on the Constitutional Court, based on which the presidential election shall be postponed for two weeks.