Դեմիրճյանը չի ցանկանում լուծարել ՀԺԿ-ն
«Ժողովուրդ»-ը գրում է, որ ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը և ՀԺԿ նախագահ Ստեփան Դեմիրճյանը, ինչպես նախորդ հանդիպման ժամանակ պայմանավորվել էին, 7 օր անց` կիրակի օրը, կրկին հանդիպել են:
Թերթի լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցում են, որ նրանք կրկին քննարկել են ՀԱՅ ազգային կոնգրեսը կուսակցության վերածելու հարցը, ինչը որևէ կերպ ընդունելի չէ Դեմիրճյանի կողմից:
Վերջինս ասել է, որ չի ցանկանում կուսակցությունը լուծարել, իսկ Տեր-Պետրոսյանն էլ բացատրել է, որ պետք չէ հրաժարվել ՀԺԿ-ից, պարզապես կարելի է համագործակցել նորաստեղծ ՀԱԿ-ի հետ, որը կփրկվի միայն կուսակցություն դառնալու ճանապարհով. անկուսակցական անհատները կմիավորեն:
Լուրը ճշտելու համար «Ժողովուրդ»-ը զրուցել է ՀԺԿ քարտուղար Գրիգոր Հարությունյանի հետ, որն ասել է, թե ինքը տեղյակ չէ նշված հանդիպումից. «Իսկ մյուս հարցի հետ կապված` ՀԺԿ-ն արդեն իր տեսակետը հայտնել է»:

Demirchian unwilling to dissolve HZhK
“Zhoghovurd” daily writes that the leader of Armenian National Congress (HAK) Levon Ter-Petrosian and the chairman of People’s Party of Armenia (HZhK) Stepan Demirchian met last Sunday.
According to the daily’s sources, they discussed again the issue of transforming HAK alliance into a party, which is an idea unacceptable to Demirchian.
He said he is unwilling to dissolve HZhK, whereas Ter-Petrosian explained that it does not mean the Demirchian renounces HZhK - he just starts cooperating with the newly-formed HAK which can be salvaged only by transforming it into a party: unaffiliated persons can be unified in this case.
“Zhoghovurd” talked with HZhK secretary Grigor Harutyunian who said he is unaware of the mentioned meeting.