Մանասերյանը՝ հիշողության, թեկնածուների ու խձորենուց իջած ձմերուկի  մասին
Պետք է ավելի լրջորեն մոտենալ նախագահի ինստիտուտին: Ամեն մի տեղից վեր կացող փորձում է իր թեկնածությունը առաջադրել` անլրջություն է հաղորդում: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ պատասխանելով Aysor.am-ի խնդրանքով մեկնաբանելով այն, որ ՀՀ նախագահի թեկնածուներից շատերը չունեն նախընտրական ծրագրեր, ասաց «Այլընտրանք» կենտրոնի ղեկավար Թաթուլ Մանասերյանը:
Նշենք, որ նախագահի 8 թեկնածուներից միայն 3-ն (Սերժ Սարգսյան, Րաֆֆի Հովհաննիսյան և Հրանտ Բագրատյան- խմբ.) են ներկայացրել նախընտական ծրագրեր:
Թ.Մանասերյանը նաև նշեց, որ նախագահի թեկնածուներ են առաջադրվել մարդիկ, ովքեր մինչ այս հանրությանը ծանոթ չեն եղել, ուղղակի մի օր «հանկարծ արթնացել են» և որոշել առաջադրվել: Տնտեսագետի պնդմամբ՝ այդպես չի լինում:
Մի օր, արթնանալուց հետո նման որոշում կայացրած մարդկանց Թաթուլ Մանասերյանը խորհուրդ է տալիս մի գյուղ ղեկավարել՝ չմոռանալով մատնանշել որոշ մարդկանց «արատավոր անցյալը, ովքեր կուրծք ծեծելով և կոչումներով փորձում են զարմացնել մարդկանց»:
Նրա խոսքով՝ միայն թեթևամիտ, հիշողության կորուստ ունեցող մարդը կարող է սպասել, որ խնձորենուց ձմերուկներ կիջնեն:

Манасерян – о кандидатах в президенты, предвыборных программах и памяти
В Армении к институту президентства должны относиться более серьезно. Об этом заявил сегодня руководитель центра «Альтернатива» Татул Манасерян, комментируя отсутствие предвыборных программ у некоторых кандидатов в президенты. «Каждый, кому не лень, пытается выдвинуть свою кандидатуру, а это несерьезно», - сказал экономист.
Отметим, что только три (Серж Саргсян, Раффи Ованнисян и Грант Багратян) из восьми кандидатов в президенты Армении представили предвыборные программы.
Т.Манасерян также отметил, что кандидатуры выдвинули люди, которые до сих пор были неизвестны общественности, просто «проснулись как-то с утра» и решили выдвинуться. Как подчеркнул экономист, в действительности так быть не может.
Экономист посоветовал этим людям заняться для начала управлением какого-нибудь села, вспомнив при этом «порочное прошлое» некоторых лиц, «которые бьют себя в грудь и пытаются своими званиями удивить людей».
По его словам, только легкомысленный человек с потерей памяти может ожидать, что с яблочного дерева могут падать арбузы.