Էպոսագետը Հայրիկյանի դեմ մահափորձի մեջ մեղադրում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանին
Նախագահի թեկնածու, էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանի խոսքով, ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանի դեմ կատարված մահափորձի մեջ մեղավոր է «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
«Պ. Հայրիկյանի դեմ մահափորձը կազմակերպվել է Արևմտյան Եվրոպայում և ԱՄՆ-ում գործունեություն ծավալած մի մասոնական կազմակերպության կողմից: Այդ կազմակերպության անդամներ են նաև Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ու իր հայրը` Ռիչարդ Հովհաննիսյանը, իսկ Պարույր Հայրիկյանը պատահաբար ընտրված զոհ է: Պ. Հայրիկյանը գիտեր, որ իր դեմ նման բան է կազմակերպվելու: Գուցե Ր. Հովհաննիսյանը չի իմացել, բայց այն ուժերը, որ իրեն սատարում և ֆինանսավորում են, հաստատ իրենց գործն է»,- ասաց էպոսագետը:
Նրա խոսքով, որոշ ժամանակ առաջ Հայաստանում կազմակերպվել է մասոնական հավաք, որի մասնակիցների անուններն այդպես էլ չհրապարակվեցին, իսկ իրեն մեղադրելով, ցանկանում են ֆիզիկապես ոչնչացնել ընտրապայքարի միակ թեկնածուին, ով ազգայնական գաղափարներով է առաջնորդվում:

The presidential candidate, epos expert Vardan Sedrakian says that the leader of Heritage Party Raffi Hovannisian is to blame for the attempted murder committed against the National Self-Determination Union (AIM) Party leader Paruyr Hayrikian.
“The attempted murder was organized by a Masonic organization based in Western Europe and the United States. Among members of this organization are Raffi Hovannisian and his father, Richard Hovannisian, while Hayrikian is a randomly chosen victim. Hayrikian knew that such a thing would be organized against him. Maybe Raffi Hovannisian was unaware, but it is certainly the job of the forces that back and finance him,” Sedrakian said.
In his words, some time ago a Masonic gathering took place in Armenia. The names of participants were not released. Sedrakian said the purpose of those who accuse him is to destroy physically the only presidential candidate who is guided by nationalist ideas.