Ընտրություններից հետո գազի գնի թանկացո՞ւմ է լինելու
«Ժողովուրդ»-ը գրում է, որ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը դեռևս չի ստացել գազի սակագնի բարձրացման վերաբերյալ հայտ: Այս մասին թերթի հետ զրույցում ասել է հանձնաժողովի մամուլի քարտուղար Մարիամ Ստեփանյանը:
Այս հանգամանքն ուշագրավ է այն առումով, որ գազի սակագինը հենց Հայաստանի սահմանին վաղուց է փոխվել. հազար խորանարդ մետրը 180 դրամից դարձել է 230:
Ըստ թերթի` երբ պաշտոնապես հայտարարվի գազի գնի շուրջ բանակցությունների ավարտի մասին, «Հայռուսգազարդ»-ը կներկայացնի գազի սակագնի բարձրացման հայտը: Սա տեղի կունենա նախագահական ընտրություններից հետո:

Gas price to increase after election?
“Zhoghovurd” writes that the Public Services Regulatory Commission has not yet received a bid about an increase in the gas price, the commission's spokeswoman Mariam Stepanian told the daily.
This circumstance is noteworthy as the gas price has long ago risen at the Armenian border: the price is now $230 per thousand cubic meters instead of the previous $180.
According to the daily, the bid about an increase in the gas tariff will be submitted by ArmRosGazprom Company after an official announcement about the end of negotiations on the gas price, which will be made after the presidential election.