Դատախազ. Ընտրախախտումների վերաբերյալ 88 հաղորդում է ստացվել
Գլխավոր դատախազի հրամանով ընտրություններին ընդառաջ ստեղծվել է ընտրախախտումների վերաբերյալ հաղորդումների ընդունման, գրանցման և քննարկման նկատմամբ դատախազական հսկողություն իրականացնող աշխատանքային խումբ: Րոպեներ առաջ ԿԸՀ-ում լրագրողների հետ հանդիպեց խմբի անդամ, Երևան քաղաքի Շենգավիթ համայնքի դատախազ Արթուր Դավթյանը:
Դավթյանի խոսքով՝ մինչև ընտրությունների օրը գրանցվել է ընտրախախտումների վերաբերյալ 88 հաղորդում: Ինչ վերաբերում է այսօրվան, ապա Դավթյանի խոսքով՝ ստանում են տարբեր ու բազմաբնույթ ընտրախախտումների վերաբերյալ տվյալներ, որոնց աշխատանքային խումբը հնարավորինս օպերատիվ արձագանքում է:
Դատախազի խոսքով՝ մինչ այս պահը հիմնականում հաղորդումներ են ստացել ընտրակաշառքների ու վստահված անձանց աշխատանքը խոչընդոտելու վերաբերյալ:

By the order of Prosecutor General of Armenia, a working group for prosecutor’s supervision over the receipt, recording and examination of reports about electoral violations has been set up ahead of the election, reporters have been informed a few minutes ago by Arthur Davtian, member of the group, Prosecutor of the Shengavit community in Yerevan.
According to him, 88 reports about electoral violations were recorded before the polling day. Information about various electoral violations has been received today, with the working group trying to respond to such reports as rapidly as possible.
The reports received so far were related mainly to vote bribes and obstruction of proxies’ work, Davtian said.
The working group did not limit itself only to examining the phone calls from citizens and legal persons.