«Մեռելների քվեարկելու մասին» հրապարակումը չի համապատասխանում իրականությանը
Էլեկտրոնային լրատվամիջոցներում հրապարակված «Մեռելները կրկին քվեարկում են» և «Քաղաքացին հայտնաբերել է, որ իր հասցեում գրանցված է ևս երկու անձ» հրապարակումների համաձայն՝ Երևան քաղաքի Զաքյան 4 շենք. բն. 25 հասցեի սեփականատեր Անահիտ Արտաշեսի Ներսեսյանը տարակուսանք է հայտնել, որ նշված հասցեում ապօրինի հաշվառվել է իրեն անծանոթ Մարինա Յուրիի Հայրապետյանը, ում տվյալները առկա չեն եղել նախկին համապետական ընտրությունների ցուցակներում:
Տարածված հայտարարությունը իրականությանը չի համապատասխանում: Այս մասին պարզաբանում է տարածել Ոստիկանությունը:
Տեղեկանում ենք, որ Մարինա Յուրիի Հայրապետյանը հանդիսանում է Երևան քաղաքի Զաքյան 4 բն. 25 հասցեի նախկին սեփականատերը, ով նշված հասցեում հաշվառվել է դեռևս 1996 թ.-ին: Հետևաբար` Ա. Ներսիսյանի հայտարարությունը, թե Մ. Հայրապետյանի տվյալները չեն եղել նախորդ համապետական ընտրությունների ցուցակներում, չի համապատասխանում իրականությանը:
18.02.2013 թ.-ին նոր միայն Ա. Ներսիսյանը ներկայացրել է համապատասխան դիմում` սեփականության իրավունքով իրեն պատկանող բնակարանի հաշվառումից նախկին բնակչին հաշվառումից հանելու վերաբերյալ:

Полиция Армении опровергает информацию о голосовании «мертвых душ»
Пресс-служба полиции Армении заявила, что информация опубликованных в электронных СМИ материалов «„Мертвые души” вновь голосуют» и «Гражданин обнаружил, что по адресу его проживания зарегистрированы еще два лица» не соответствует действительности.
Ввладелица кв. 25 по ул. Закияна 4 Анаит Арташесовна Нерсисян выразила удивление в связи с тем, что по вышеуказанному адресу незаконно зарегистрирована незнакомая ей Марина Юрьевна Айрапетян, данные которой отсутствовали в списках на предыдущих парламентских выборах.
«Марина Юрьевна Айрапетян является бывшей владелицей кв. 25 по ул. Закяна 4 и стоит на учете по этому адресу еще с 1996 года. Следовательно, заявление Анаит Нерсисян о том, что данные М.Айрапетян не были в списке на предыдущих парламентских выборах, не соответствуют действительности», - говорится в заявлении.
Как отмечается, А.Нерсисян представила соответствующее заявление о снятии с регистрационного учета принадлежащей ей квартиры бывшего жителя лишь 18.02.2013.