ՊԵԿ նախագահ. Carrefour-ը կմտնի Հայաստան
«Որքան տեղյակ եմ`  Carrefour-ի մուտքը քննարկվում է պատկան մարմիններում. կարծում եմ, որ այն կմտնի Հայաստան»,- այսօր լրագրողներին ասաց Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Գագիկ Խաչատրյանը: Հարցին, թե խոչընդոտո՞ւմ են Carrefour-ի մուտքը Հայաստան, պատասխանեց. «Մամուլում շատ հրապարակումներ կան»:
Նա նաև նշեց, որ որքան տեղյակ է՝ կառավարությունը ևս դրական է տրամադրված Carrefour-ի մուտքի նկատմամբ և դրա հետ կապված կա վարչապետի հանձնարարականը:
«Հայտարարում եմ՝ մենք ոչ մի դաշտում` մաքսայինում, սահմանափակումներ չունենք, բացի կառավարության համապատասխան որոշումից. եթե որևէ մեկը հայտարարի, որ մաքսայինում խոչընդոտի է հանդիպում որևիցե ապրանքատեսակ ներմուծելու ժամանակ` ես պատրաստ եմ հասարակական քննարկման»,- ասաց ՊԵԿ նախագահը:

Carrefour to enter Armenian market
“As far as I know, the issue of opening Carrefour stores in Armenia is being discussed in the relevant bodies. I think Carrefour will enter the Armenian market,” Chairman of the State Revenue Committee of Armenia Gagik Khachatrian told reporters.
According to him, the government has a positive attitude towards the possibility of Carrefour’s entrance into the Armenian market and the prime minister has given the respective assignment.
“We have no restrictions in any sphere, including in customs sector, except for the respective government decision. If anyone says that he encounters obstacles at the customs in importing a commodity, I am prepared to hold public discussions with them,” Khachatrian said.