ԿԸՀ-ն հերքում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շտաբի հայտարարությունը
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հերքում է Հանրապետության Նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շտաբի հայտարարությունը, փաստելով հետևյալը.
Քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկ այս պահին իրականացվում է միայն 2 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովում` թիվ 2 և թիվ 3:
Թիվ 2 ընտրատարածքում վերահաշվարկի դիմումների քննությանը ներկա է եղել Րաֆֆի Հովհաննիսյանի վստահված անձ Ստյոպա Սաֆարյանը, որը հիմա էլ ընտրատարածքում է:
Թիվ 3 ընտրատարածքում վերահաշվարկվել է մեկ տեղամասի քվեարկության արդյունք, որին ներկա է գտնվել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի վստահված անձ Կարեն Արշակի Վարդանյանը, ինպես նաև վերահաշվարկվող թիվ 3/33 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ, «Ժառանգություն» խմբակցության կողմից նշանակված Դանիել Իոաննիսյանը:
Ինչ վերաբերում է միասնական ձևաթղթերով ներկայացված դիմումներին, որոնք ստորագրված են թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի կողմից, ապա դրանք ոչ թե վերահաշվարկի պահանջի, այլ տեղամասի քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու դիմումներ են և կքննարկվեն ԸԸՀ-ներում ՀՀ ընտրական օրենսգրքով սահմանված կարգով և ժամկետներում:

Центризбирком опроверг заявления представителей Раффи Ованнисяна
Центральная избирательная комиссия Армении начала процесс пересчета голосов на двух избирательных участках.
Как сообщили в пресс-службе ЦИК Армении, получено четыре заявления о пересчете голосов и 47 заявлений о признании недействительными результатов голосования в десяти избирательных участках.
Напомним, что в предвыборном штабе Раффи Ованнисяна сообщили, что они обратились в ЦИК с требованием признать недействительными результаты голосования на ряде избирательных участках.
Кроме того, штаб Р.Ованнисяна потребовал от Центризбиркома прекратить пересчет голосов, поскольку в указанных избирательных участках не обеспечено присутствие их доверенных лиц, что является нарушением закона.
Между тем, в ЦИК заявили, что в двух избирательных участках, где проводится пересчет голосов, присутствуют представители Р.Ованнисяна – Степа Сафарян и Даниел Ионнисян.
В ЦИК также отметили, что заявления Р.Ованнисяна о признании недействительными результатов голосования на ряде избирательных участках будут обсуждены в соответствии с требованиями законодательства.