Սերժ Սարգսյանը Րաֆֆի Հովհաննիսյանին երեք սցենար է առաջարկել
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ Սերժ Սարգսյան-Րաֆֆի Հովհաննիսյան հանդիպումից հետո ՀՀԿ նախագահը ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստում ներկայացրել է իրենց զրույցի մանրամասները: Նա ասել է, որ հանդիպումն անցել է բավական «կառուցողական» մթնոլորտում: Ինքը Րաֆֆուն ներկայացրել է հետընտրական զարգացումների երեք սցենար.
1. Րաֆֆին դառնում է ընդդիմության նոր բևեռ, պայքարը կառուցում քաղաքակիրթ նորմերի վրա, ընդունում է, որ այս ընտրություններում զբաղեցրել է երկրորդ տեղը և ըստ այդմ էլ շարունակում է քաղաքական դաշտում իր պայքարը:
2. Րաֆֆին և իր համախոհները գնում են ռադիկալ քայլերի` պատրաստ լինելով իրենց նկատմամբ նույնանման արմատական քայլերի ու որոշումների իշխանությունների կողմից:
3. Րաֆֆին համագործակցում է ՀՀԿ-ի հետ, ու «աշխատում են միասին»: «Մտածիր»,-ասել է Սերժ Սարգսյանը Րաֆֆուն: ԳՄ-ին Սերժ Սարգսյանն ասել է` մենք խնդիր չունենք, թող որոշեն, գան-ասեն, երեք սցենարներին էլ պատրաստ ենք:
Սակայն, դատելով նրանից, որ Րաֆֆին Սերժ Սարգսյանի մոտից դուրս գալուց հետո հանդիպել է ՀՅԴ ներկայացուցիչների հետ, ապա կոչ արել ընդդիմության բոլոր ներկայացուցիչներին` միավորվել իրեն, որ միասին շարունակեն պայքարը, հակված չէ ընդունել միասին աշխատելու առաջարկը»:
Թերթի հետ զրույցում «Ժառանգականներն» էլ էին ռադիկալ տրամադրված և գտնում էին, որ դժվար թե իրենք մտնեն կոալիցիա:

Sargsyan proposes three options to Hovannisian
“Hraparak” daily writes that Serzh Sargsyan said at the sitting of Republican Party of Armenia (HHK) that he had proposed that Raffi Hovannisian should choose out of three possible scenarios of postelection developments.
1. Raffi becomes a new pole of opposition, he wages his struggle based on civilized norms; he acknowledges taking second place in the election and continues to struggle on the political scene.
2. Raffi and his supporters take radical measures, being prepared to encounter similar actions by the authorities.
3. Raffi cooperates with HHK and they “work together”.
“Think a bit,” Sargsyan told Raffi Hovannisian. Serzh Sargsyan also said at the HHK executive body sitting: “We have no problems. Let them decide. We are prepared for all the three scenarios”.
However, judging from the fact that after his meeting with Serzh Sargsyan, Raffi Hovannisian met with representatives of ARF-Dashnaktsutyun and then urged all representatives of the opposition to unite, he has no intention of accepting the proposal about joint work.