Սերժ Սարգսյանը Րաֆֆի Հովհաննիսյանին երեք սցենար է առաջարկել
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ Սերժ Սարգսյան-Րաֆֆի Հովհաննիսյան հանդիպումից հետո ՀՀԿ նախագահը ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստում ներկայացրել է իրենց զրույցի մանրամասները: Նա ասել է, որ հանդիպումն անցել է բավական «կառուցողական» մթնոլորտում: Ինքը Րաֆֆուն ներկայացրել է հետընտրական զարգացումների երեք սցենար.
1. Րաֆֆին դառնում է ընդդիմության նոր բևեռ, պայքարը կառուցում քաղաքակիրթ նորմերի վրա, ընդունում է, որ այս ընտրություններում զբաղեցրել է երկրորդ տեղը և ըստ այդմ էլ շարունակում է քաղաքական դաշտում իր պայքարը:
2. Րաֆֆին և իր համախոհները գնում են ռադիկալ քայլերի` պատրաստ լինելով իրենց նկատմամբ նույնանման արմատական քայլերի ու որոշումների իշխանությունների կողմից:
3. Րաֆֆին համագործակցում է ՀՀԿ-ի հետ, ու «աշխատում են միասին»: «Մտածիր»,-ասել է Սերժ Սարգսյանը Րաֆֆուն: ԳՄ-ին Սերժ Սարգսյանն ասել է` մենք խնդիր չունենք, թող որոշեն, գան-ասեն, երեք սցենարներին էլ պատրաստ ենք:
Սակայն, դատելով նրանից, որ Րաֆֆին Սերժ Սարգսյանի մոտից դուրս գալուց հետո հանդիպել է ՀՅԴ ներկայացուցիչների հետ, ապա կոչ արել ընդդիմության բոլոր ներկայացուցիչներին` միավորվել իրեն, որ միասին շարունակեն պայքարը, հակված չէ ընդունել միասին աշխատելու առաջարկը»:
Թերթի հետ զրույցում «Ժառանգականներն» էլ էին ռադիկալ տրամադրված և գտնում էին, որ դժվար թե իրենք մտնեն կոալիցիա:

«Грапарак»: Саргсян предложил Ованнисяну три возможных сценария
Газета «Грапарак» пишет, что Серж Саргсян на заседании Республиканской партии сообщил, что представил Раффи Ованнисяну три сценария поствыборных развитий.
1.Раффи становится новым полюсом оппозиции, строит борьбу на цивилизованных нормах, признает, что на этих выборах занял второе место, и продолжает свою борьбу на политическом поле.
2. Раффи и его сторонники идут на радикальные шаги, будучи готовыми к подобным действиям со стороны властей.
3. Раффи сотрудничает с РПА и они «работают вместе».
«Подумай», - сказал Серж Саргсян Раффи Ованнисяну. Серж Саргсян сказал также на заседании исполнительного органа партии: «У нас нет проблем, пускай решают, мы готовым ко всем трем сценариям».
Однако, судя по тому, что после встречи с Сержем Саргсяном Раффи Ованнисян встретился с представителями АРФ «Дашнакцутюн», а потом призвал всех представителей оппозиции к объединению, он не настроен принять предложение о совместной работе.