Գ. Սուջյան. Քիչ հավանական է, որ մենակ մասնակցեմ «Եվրատեսիլ 2013»-ին
«Եվրատեսիլ 2013»-ին Հայաստանի մասնակցի երգը կորոշվի մարտի 2-ին` Հանրային հեռուստատեսության ուղիղ եթերում հեռուստադիտողների քվեարկության միջոցով: Փետրվարի 20-ին ավարտվել է երգերի հայտերի ընդունումը: «Եվրատեսիլ» նախագծի հայաստանյան պատասխանատու Գոհար Գասպարյանը լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնել էր, որ իրենք ստացել են 70-ից ավելի հայտեր` Բելգիայից, Ֆրանսիայից, Իսպանիայից և մի շարք այլ երկրներից, բայց տեղացի երաժիշտների ներկայացրած գործերը որակապես ավելի լավն են եղել:
Մրցույթում Հայաստանի մասնակից Գոռ Սուջյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ ընտրված 4 երգերն էլ ֆավորիտ են իր համար:
«Շատ քիչ հավանական է, որ ես մենակ մասնակցեմ «Եվրատեսիլին»: Այժմ ամբողջ օրը զբաղված եմ մրցույթի նախապատրաստական աշխատանքներով, և առաջիկա ծրագրերի վերաբերյալ որևէ հստակություն չկա»,- ասաց նա:
Գ. Գասպարյանը նշել էր, որ երգի ընտրությունից է կախված «Դորիանս» ռոք-խումբը մրցույթին կներկայանա ամբողջ կազմով, թե` միայն Գոռ Սուջյանը: Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Գ. Սուջյանը նշեց, որ շատ քիչ է հավանականությունը, որ ինքը մենակ կներկայացնի Հայաստանը «Եվրատեսիլում»:
Նշենք, որ այս անգամ քվեարկության ժամանակ չեն հրապարակվի երգերի հեղինակների անունները, որպեսզի ընտրեն երգը, ոչ թե հեղինակին:
Հայաստանյան երգի ընտրության օրը որպես հյուր ներկա կլինի «Եվրատեսիլ 2013»-ի Մալթայի ներկայացուցիչը, ինչպես նաև անակնկալ են պատրաստել «Compass band»-ի հետ:

Гор Суджян: Маловероятно, что я буду представлять Армению один
Национальный отбор песни для конкурса «Евровидение 2013» состоится 2 марта посредством голосования зрителей в прямом эфире Общественной телекомпании Армении. Процесс приема заявок песни для национального отбора на международный конкурс песни «Евровидение 2013» завершился 20 февраля.
Как сообщила на пресс-конференции ответственная проекта «Евровидение» Общественной телекомпании Армении Гоар Гаспарян, получено более 70 заявок из Испании, Бельгии, Швеции, Франции и других стран, однако представленные из Армении композиции качественно лучше.
Вокалист группы «Dorians» Гор Суджян, который будет представлять Армению на конкурсе «Евровидение 2013», заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am, что все прошедшие отбор четыре песни для него – фавориты.
«Маловероятно, что я буду участвовать в конкурсе один. Сейчас я весь день занят подготовительной работой и пока не могу сказать ничего конкретного о дальнейших программах», - отметил он.
Г.Гаспарян отметила, что от выбора песни будет зависеть, будет ли представлена рок-группа «Dorians» на конкурсе «Евровидение 2013» в полном составе или Гор Суджян выступит один. В беседе с корреспондентом Aysor.am Гор Суджян отметил, что вряд ли он будет представлять Армению один.
Отметим, что на этот раз имена авторов песен не будут публиковаться, чтобы зрители имели возможность проголосовать именно за песню, а не в пользу того или иного композитора.