Սալբի Ղազարյանը հրաժարվել է ցուցմունքներ տալուց
«Սիվիլիթաս» հիմնադրամի տնօրեն Սալբի Ղազարյանի հարցաքննությունն արդեն ավարտվել է և նա, օգտվելով իր իրավունքներից, հրաժարվել է ցուցմունքներ տալուց։ Այս մասին հայտնում են «Փաստինֆո» գործակալությունից:
Սալբի Ղազարյանն այսօր՝ ժամը 14-ին հրավիրվել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Ազգային անվտանգության ծառայություն՝ հարցաքննության:
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ ԱԱԾ քննչական վարչության վարույթում է քննվում հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտներն օրինականացնելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը, որով որպես մեղադրյալ անցնում է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, «Սիվիլիթաս» հիմնադրամի հիմնադիր Վարդան Օսկանյանը

Директор фонда “Сивилитас” отказалась от дачи показаний
Директор фонда “Сивилитас” Салби Казарян воспользовалась своим правом и отказалась от дачи показаний, сообщает «Пастинфо».
Салби Казарян по информации, содержащейся в пресс-релизе фонда, сегодня в 14.00 была приглашена на допрос в Службу национальной безопасности.
Напомним, что расследование уголовного дела, возбужденного по факту легализации полученных доходов преступным путем, находится в ведении СНБ Армении, по которому в качестве обвиняемого проходит депутат парламента, основатель фонда “Сивилитас” Вардан Осканян.