Րաֆֆի Հովհաննիսյանը 7 օրվա ընթացքում հետ կստանա 8 մլն դրամ ընտրագրավը
Այսօր նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ԿԸՀ է ներկայացրել դիմում, ըստ որի, պահանջել է իր 8 մլն ընտրագրավը: Այս մասին Aysor.am-ին հայտնեց ԿԸՀ-ի մամուլի խոսնակ Հերմինե Հարությունյանը:
Համաձայն Ընտրական օրենսգրքի` սահմանված է 7-օրյա ժամկետ, որպեսզի նախագահական ընտրություններում 5 տոկոսի շեմը հաղթահարած թեկնածուին ընտրագրավը վերադարձվի:
Հիշեցնենք, որ Ր. Հովհաննիսյանը, ըստ ԿԸՀ-ի վերջնական արդյունքների, զբաղեցրել է երկրորդ տեղը, սակայն թեկնածուն չի ընդունում իր պարտությունը և ի նշան բողոքի, հանրահավաքներ է կազմակերպում:

Former presidential candidate Raffi Hovannisian filed today an application to the Central Election Commission. He requested that the 8 million-dram electoral pledge be paid back to him, Aysor.am was informed by CEC spokeswoman Arev Harutyunian.
Under the Electoral Code of Armenia, those presidential candidates who managed to overcome 5% threshold in the election shall get back their electoral pledges within 7 days.
We would remind you that according to the final data of CEC, Raffi Hovannisian took second place in the presidential election, but he does not admit defeat and has been holding rallies in protest.