Րաֆֆի Հովհաննիսյանը 7 օրվա ընթացքում հետ կստանա 8 մլն դրամ ընտրագրավը
Այսօր նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ԿԸՀ է ներկայացրել դիմում, ըստ որի, պահանջել է իր 8 մլն ընտրագրավը: Այս մասին Aysor.am-ին հայտնեց ԿԸՀ-ի մամուլի խոսնակ Հերմինե Հարությունյանը:
Համաձայն Ընտրական օրենսգրքի` սահմանված է 7-օրյա ժամկետ, որպեսզի նախագահական ընտրություններում 5 տոկոսի շեմը հաղթահարած թեկնածուին ընտրագրավը վերադարձվի:
Հիշեցնենք, որ Ր. Հովհաննիսյանը, ըստ ԿԸՀ-ի վերջնական արդյունքների, զբաղեցրել է երկրորդ տեղը, սակայն թեկնածուն չի ընդունում իր պարտությունը և ի նշան բողոքի, հանրահավաքներ է կազմակերպում:

Р.Ованнисян в течение 7 дней получит избирательный залог в 8 млн. драмов
Сегодня бывший кандидат в президенты Армении, лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисяна представил в Центральную избирательную комиссию Армении заявление, в котором требует вернуть внесенный избирательный залог в размере 8 млн. драмов. Об этом корреспонденту Aysor.am сообщила пресс-секретарь ЦИК Армении Эрмине Арутюнян.
Согласно избирательному кодексу РА, для возвращения избирательного залога преодолевшему на президентских выборах 5% барьер кандидату установлен 7-дневный срок.
Напомним, согласно опубликованным ЦИК Армении окончательным результатам, Раффи Ованнисян занял второе место, набрав 36,75% голосов избирателей. Однако лидер партии «Наследие» Р.Ованнисян не принимает свое поражение и в знак протеста организует митинги.