Վարդան Սեդրակյանը վերցվեց երկամսյա կալանքի տակ
ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Վարդան Սեդրակյանը վերցվել է երկամսյա կալանքի տակ: Ինչպես դատարանից հաղորդում է Aysor.am-ի թղթակիցը, Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է ԱԱԾ միջնորդությունը:
ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի նկատմամբ կատարված մահափորձի գործի շրջանակներում ԱԱԾ-ն Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան Վարդան Սեդրակյանին կալանավորելու համար միջնորդություն է ներկայացրել:
Ավելի վաղ Aysor.am-ի աղբյուրները հայտնել էին, որ Վ. Սեդրակյանը այժմ գտնվում է ԱԱԾ-ում և նրան այսօր կտեղափոխեն Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան` նրա նկատմամբ կալանքի սանկցիա կիրառելու մասին որոշում կայացնելու համար:

Вардан Седракян арестован на два месяца
Бывший кандидат в президенты Армении Вардан Седракян решением суда общей юрисдикции ереванских административных округов Центр и Норк Мараш приговорен к двухмесячному предварительному аресту. Об этом сообщает корреспондент Aysor.am.
Ранее с соответствующим ходатайством в суд обратилась Служба национальной безопасности Армении.
На экс-кандидата в президенты П.Айрикяна было совершено покушение ночью 31 января. По факту покушения возбуждено уголовное дело по ст. 34-305 УК Армении (попытка убийства государственного, политического или общественного деятеля, которая совершена с целью прекращения его деятельности).
Ранее В.Седракян подтвердил сведения о том, что арестованные по делу покушения на П.Айрикяна 47-летний Хачатур Погосян и 41-летний Самвел Арутюнян работали у него дома малярами.