ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Վարդան Սեդրակյանի փաստաբան Ալեքսանդր Սիրունյանը հանդիպել է Վ. Սեդրակյանին: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Ա. Սիրունյանը:
«Հենց որ նախաքննական մարմնից ստանանք միջնորդության հիմքերը, կբողոքարկենք դատարանի որոշումը: Վ. Սեդրակյանի ինքնազգացողությունը նորմալ է, դուխով, փիլիսոփայորեն է տրամադրված: Հին հայկական խոսք կա` ցավից, փորձանքից ոչ ոք ապահովագրված չի»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ երեկ Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է ԱԱԾ միջնորդությունը` Վ. Սեդրակյանին վերցնելով երկամսյա կալանքի տակ:
ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածուն մեղադրվում է Պարույր Հայրիկյանի նկատմամբ կատարված մահափորձ պատվիրելու մեջ:

А.Сирунян: Вардан Седракян настроен решительно
Адвокат бывшего кандидата в президенты, специалиста по эпосу Вардана Седракяна Александр Сирунян встретился сегодня со своим подзащитным. Об этом в беседе с корреспондентом Aysor.am заявил А.Сирунян.
«Как только мы получим от следственного органа основания для ходатайства, мы обжалуем решение суда. В.Седракяна чувствует себя нормально, не теряет силы духа и настроен философски. Как говорят в народе „От сумы и от тюрьмы никто не застрахован”», - сказал он.
На экс-кандидата в президенты П.Айрикяна было совершено покушение ночью 31 января. По факту покушения возбуждено уголовное дело по ст. 34-305 УК Армении (попытка убийства государственного, политического или общественного деятеля, которая совершена с целью прекращения его деятельности).
Ранее В.Седракян подтвердил сведения о том, что арестованные по делу покушения на П.Айрикяна 47-летний Хачатур Погосян и 41-летний Самвел Арутюнян работали у него дома малярами.