Կառավարության այսօրվա նիստում Շիրակի մարզպետ կնշանակվի
«Հայկական ժամանակը» գրում է, որ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ Ֆելիքս Ցոլակյանի նշանակումը Շիրակի մարզպետի պաշտոնում կարելի է արդեն կատարված փաստ համարել: Այսօր կայանալիք նիստում կառավարությունը նման որոշում կկայացնի:
Որոշման նախագիծը երեկ երեկոյան տեղադրվել է կառավարության նիստի օրակարգային հարցերում: Ընդամենը 5 օր առաջ Ցոլակյանը մամուլում գրեթե հերքել էր իր` մարզպետ նշանակվելու մասին տեղեկությունները: «Այդպիսի բան չկա, ինչպես ուրիշների մասին է խոսակցությունը, այնպես էլ իմ»,- ասել էր նա:
Նշենք, որ Ֆելիքս Ցոլակյանը 61 տարեկան է, ունի գեներալ լեյտենանտի կոչում: Ծնունդով` Շիրակի մարզի Ներքին Ջրափ գյուղից:

«Айкакан жаманак»: Правительство назначит сегодня нового губернатора Ширака
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что назначение заместителя директора Службы национальной безопасности Армении Феликса Цолакяна на должность губернатора Ширакской области можно считать свершившимся фактом. Как отмечает издание, правительство примет подобное решение на сегодняшнем заседании.
Проект решения накануне был внесен в повестку заседания правительства. Однако еще 5 дней назад Ф.Цолакян опровергал информацию о своем назначении на пост губернатора в прессе. «Ничего такого нет, говорят как о других, так и обо мне», - сказал он.
Газета отмечает, что 61-летний Феликс Цолакян имеет звание генерала-лейтенанта. Он родом он из села Неркин Джрап Ширакской области.