«Ժառանգությունը» դեմ է  որևէ միավորման, որտեղ կարող է լինել ՀԱԿ-ը
Երեկ երեկոյան ՀՅԴ ԳՄ շենքում տեղի է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստանի» (ԲՀԿ), Հայ հեղափոխական դաշնակցության (ՀՅԴ) և «Ժառանգության» ներկայացուցիչների եռակողմ հանդիպումը: «168 ժամը» գրում է, որ ԲՀԿ-ից քննարկմանը մասնակցել են Վարդան Օսկանյանը և Նաիրա Զոհրաբյանը, ՀՅԴ-ից՝ Արմեն Ռուստամյանը և Աղվան Վարդանյանը, իսկ «Ժառանգությունից»՝ Ռուբիկ Հակոբյանը և Հովսեփ Խուրշուդյանը:
Քննարկվել է Երևանի ավագանու ընտրություններին միասնական ցուցակով մասնակցելու հնարավորության հարցը, և կողմերից յուրաքանչյուրը ներկայացրել է իր մոտեցումները: Այս հարցում վերջնական որոշում չի կայացվել: Ընդամենը որոշվել է քննարկումը շարունակել այսօր:
Հետաքրքիր է, որ այս քննարկումներից դուրս է թողնվել Հայ ազգային կոնգրեսը (ՀԱԿ), չնայած ՀԱԿ ներկայացուցիչները ևս կողմ էին արտահայտվել միասնական ցուցակին: ՀԱԿ-ի մասնակցությանն ամենաշատը դեմ է «Ժառանգությունը», որի ներկայացուցիչներն, ըստ էության, դեմ են որևէ միավորման, որտեղ կարող է լինել ՀԱԿ-ը:

«168 часов»: Трехсторонние обсуждения по вопросу выбора мэра Еревана
Газета «168 часов» пишет, что вчера вечером в здании верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» состоялась трехсторонняя встреча представителей партий «Процветающая Армения», АРФ «Дашнакцутюн» и «Наследие».
На встрече был обсужден вопрос возможности участия единым списком в выборах мэра Еревана. Окончательного решения принято не было, стороны договорились продолжить обсуждение сегодня.
Вне этих обсуждений остался Армянский национальный конгресс (АНК), несмотря на то, что представители АНК также выступили за единый список. Больше всех против участия АНК выступила партия «Наследие», представители которой против какого-либо объединения с АНК.