Դիարբեքիրում բնակվող քուրդ անվանի մտավորականները կգան Հայաստան
«Երկիր» միության հրավերով մարտի 12-16-ին Հայաստան կայցելի Դիարբեքիրի քաղաքապետարանի կողմից կազմված պատվիրակությունը, որն ընդգրկում է Դիարբեքիրում բնակվող քուրդ անվանի մտավորականների և մշակութային գործիչների, որոնք նաև ներկայացնում են տարբեր ոչ-կառավարական կազմակերպություններ և կառույցներ։ Այս մասին հայտնում են «Երկիր» միությունից:
Դիարբեքիրի քուրդ մտավորականների և մշակութային գործիչների այցը կրում է ինչպես ճանաչողական բնույթ, այնպես էլ հետապնդում է գործնական նպատակ, որն է` Թուրքիայում հայկական ժառանգության պահպանմանն ու վերականգնմանը ուղղված համատեղ մշակութային-հետազոտական ծրագրերի իրականացման հեռանկարների քննարկումը։

Delegation of Diyarbakir Kurdish intellectuals to visit Armenia
At the invitation of Yerkir Union, a delegation of the municipality of the city of Diyarbakir, Turkey, will visit Armenia on March 12-16. The delegation is composed of famous Kurdish intellectuals and cultural figures representing various NGOs, Yerkir Union reports.
Although the visit is a familiarization one, it also pursues practical goals as the delegation members will discuss the prospects of implementing joint cultural research programs aimed at preserving and restoring Armenian cultural heritage in Turkey.