ՀԱԿ-ում քննարկում են առաջիկա ընտրություններին մասնակցելու հարցը
Թեև արդեն երկու օր է՝ մեկնարկել է Երևանի ավագանու ընտրություններում համամասնական ընտրացուցակները հանձնելու ժամկետը, սակայն ընդդիմադիր ՀԱԿ-ը վերջնականապես դեռ չի որոշել՝ մասնակցելու է այդ ընտրություններին, թե ոչ:
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով, ՀԱԿ-ում այս օրերին ակտիվ քննարկումներ են ընթանում, և այնտեղ առայժմ հակված են մասնակցել ընտրություններին։ Ու եթե այդպես լինի, ընտրացուցակում նախապատվությունը կտրվի երիտասարդներին։ Սակայն չի բացառվում, որ վերջին պահին, այնուամենայնիվ աննպատակահարմար համարեն այս ընտրություններին գնալը, քանի որ հիմա ՀԱԿ-ը զբաղված է ներքին խնդիրներով մասնավորապես՝ «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության կազմավորմամբ։
ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը, թերթի հետ զրույցում նշել է, իրենք դեռևս վերջնական որոշում չունեն, հետևաբար չի կարող հստակ պատասխանել այդ մասին մեր հարցին:

«Жоховурд»: В АНК пока не определились относительно участия в выборах
Несмотря на то, что уже два дня стартовало официальное выдвижение пропорциональных списков на выборах в Совет старейшин Еревана, однако оппозиционный «Армянский национальный конгресс» пока не принял решение о том, будет ли участвовать в этих выборах. Об этом пишет газета «Жоховурд».
По сведениям издания, в эти дни в АНК идут активные обсуждения, и здесь пока склоняются к участию в выборах. «И если это произойдет, предпочтение в пропорциональном списке будет отдано молодым. Однако не исключается, что в последний момент будет принято решение о нецелесообразности участия в этих выборах, поскольку сейчас в АНК заняты внутренними проблемами, в частности, формированием партии „Армянский национальный конгресс”», - отмечает «Жохоувурд».
Как отметил в беседе с корреспондентом газеты секретарь парламентской фракции АНК Арам Манукян, у них пока нет окончательного решения, посему, он не может дать четкого ответа на вопрос.