Գագիկ Ծառուկյանը «Արմավիան» գնելու մտադրություն չունի
«ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը «Արմավիան» գնելու մտադրություն երբեք չի ունեցել և այժմ էլ չունի: Այդ տեղեկությունները անհիմն են»,- Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Գ. Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը:
Հիշեցնենք, որ մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն, ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի և «Արմավիա» ընկերության սեփականատեր Միկա Բաղդասարովի հանդիպման ժամանակ քննարկվել է «Արմավիան» գնելու հարցը, սակայն Գ. Ծառուկյանը Մ. Բաղդասարովին համոզում է, որ այն սնանկ հայտարարի, որից հետո կկայանա վաճառքը:
Սրան դեմ է կառավարությունը, քանի որ չվճարված աշխատավարձերը կհանգեցնեն բողոքի, ուստի ուզում են, որ վաճառքը կայանա պարտքերի հարցը լուծելուց հետո:
Նշենք, որ բանակցություններ են ընթանում նաև արտասահմանյան 2 ընկերությունների՝ ամերիկյան «Վիրջին ատլանտիկի» և իտալական մի ընկերության միջև, սակայն Ծառուկյանի մտադրությունը խանգարում է այս բանակցություններին:

Г.Царукян не намерен покупать компанию «Армавиа»
«Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян никогда не имел и не имеет намерения купить «Армавия». Эти сведения безосновательны», - заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь Гагика Царукяна Ивета Тоноян.
Напомним, согласно муссируемым СМИ слухам, на встрече с собственником компании «Армавиа» Михаилом Багдасаровым Царукян убеждал его объявить компанию банкротом, после чего и состоится продажа. Однако против этого выступает правительство, поскольку невыплаченные зарплаты приведут к акциям протеста. Правительство желает, чтобы продажа состоялась после выплаты долгов по зарплатам.
Отметим, что идут переговоры также с двумя зарубежными компаниями – американской «Вирджин атлантик» и одной итальянской компанией, однако намерение Г.Царукяна мешает этим переговорам.