Գագիկ Ծառուկյանը «Արմավիան» գնելու մտադրություն չունի
«ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը «Արմավիան» գնելու մտադրություն երբեք չի ունեցել և այժմ էլ չունի: Այդ տեղեկությունները անհիմն են»,- Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Գ. Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը:
Հիշեցնենք, որ մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն, ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի և «Արմավիա» ընկերության սեփականատեր Միկա Բաղդասարովի հանդիպման ժամանակ քննարկվել է «Արմավիան» գնելու հարցը, սակայն Գ. Ծառուկյանը Մ. Բաղդասարովին համոզում է, որ այն սնանկ հայտարարի, որից հետո կկայանա վաճառքը:
Սրան դեմ է կառավարությունը, քանի որ չվճարված աշխատավարձերը կհանգեցնեն բողոքի, ուստի ուզում են, որ վաճառքը կայանա պարտքերի հարցը լուծելուց հետո:
Նշենք, որ բանակցություններ են ընթանում նաև արտասահմանյան 2 ընկերությունների՝ ամերիկյան «Վիրջին ատլանտիկի» և իտալական մի ընկերության միջև, սակայն Ծառուկյանի մտադրությունը խանգարում է այս բանակցություններին:

Gagik Tsarukian has no intention of buying Armavia
“The leader of BHK (Prosperous Armenia Party) Gagik Tsarukian has never had an intention of buying Armavia. This information is unfounded,” the correspondent of Aysor.am was informed by Tsarukian’s spokeswoman Iveta Tonoyan.
According to some press reports, Tsarukian intends to purchase Armavia. He tried to convince Armavia airline’s owner Baghdasarov to declare the company bankrupt and then sell it.
However, the government is against this move because the wage arrears will result in protests of company employees so the airline should be sold after solution of this problem.
It is also noteworthy that negotiations are now being conducted with two foreign companies: Vergin Atlantic and an Italian company, but Tsarukian’s intention impedes these negotiations.