Տ. Սարգսյան. Հունվար-փետրվար ամիսներին արձանագրվել է ութ տոկոսանոց անկում
Այսօր կառավարության նիստի ժամանակ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ներկայացրեց Ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած ցուցանիշները, որտեղ նշվում է, որ Հայաստանի տնտեսական աճի ցուցանիշը երկնիշ է, սակայն դեռևս կան խնդիրներ:
Վարչապետը հաղորդեց, որ արդյունաբերությունը շարունակում է բարձր ցուցանիշներ գրանցել, սակայն մտահոգություն հայտնեց շինարարության ոլորտի ցուցանիշներից. Հունվար-փետրվար ամիսների արձանագևվել է ութ տոկոսանոց անկում:
Շինարարության ոլորտում աճ գրանցելու համար, վարչապետը հանձնարարեց էկոնոմիկայի նախարարին հանդիպում կազմակերպել քաղաքաշինության, Կենտրոնական բանկի ներկայացուցիչների հետ` քննարկելու ոլորտի պետական ծրագրերը, որոնք կապահովեն այս տարի շինարարության ոլորտում աճի բարձր տեմպ:

Prime minister: Construction shrinks 8% in January and February
At the government session today Prime Minister Tigran Sargsyan presented the National Statistical Service’s data, according to which Armenia continues to report a two-digit economic growth, but there are some problems.
The prime minister said there were high indices in industry, but he expressed concern about the construction sector, which shrank 8% in January and February of this year.
The prime minister instructed the minister of economy to meet with representatives of the Central Bank of Armenia and the urban development ministry with the aim of discussing the state programs that will help achieve growth in construction.