Նախագահն առաջիկայում չորս մարզպետների փոփոխություն է կատարելու
«Հայկական ժամանակը», հղում անելով իր աղբյուրներին, գրել է, որ Սերժ Սարգսյանը մտադիր է առաջիկայում չորս մարզպետների փոփոխություն կատարել:
«Խոսքը Կոտայքի, Արմավիրի, Տավուշի և Վայոց Ձորի մարզպետների մասին է: Սույն փոփոխությունները, ըստ թերթի աղբյուրների, ուղիղ կապ ունեն այս մարզերում արձանագրված փետրվարի 18-ին տեղի ունեցած նախագահական ընտրությունների արդյունքների հետ: Առանձնակի դժգոհությունը, մասնավորապես, Կոտայքի մարզպետ Կովալենկո Շահգալդյանից է, Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանից և Տավուշի մարզպետ Արմեն Ղուլարյանից:
Առաջին հայացքից տարօրինակ է թվում Վայոց Ձորի մարզպետ Էդգար Ղազարյանի պաշտոնանկության մասին տեղեկությունը, քանի որ սույն մարզում Սերժ Սարգսյանը, ըստ պաշտոնական թվերի, գրեթե կրկնակի առավելությամբ հաղթել է, սակայն մարզկենտրոն Եղեգնաձորում նա պարտվել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանին: Մարզպետների փոփոխությունը ծրագրված է իրականացնել ապրիլի 9-ից հետո»:

President Serzh Sargsyan plans to change four governors in the near future, “Haykakan Zhamanak” daily writes, citing its sources.
“The matter concerns governors of Kotayk, Armavir, Vayots Dzor, and Tavush provinces. These changes our sources say are directly related to the February 18 presidential election results in these provinces, “the newspaper notes.
According to “Haykakan Zhamanak”, information about the impending resignation of Governor of Vayots Dzor province Edgar Ghazarian may seem strange at first because in this province Serzh Sargsyan received twice as many votes as Raffi Hovannisian, but Hovannisian won in the regional center – the city of Yeghegnadzor. The changes will be made after the April 9 inauguration.