Հեռուստամեկնաբան Նվեր Մնացականյանի եղբայրը կալանավորվել է
Նախօրեին Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ դատարանը բավարարել է ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ ՀԿԳ վարչության բաժնի պետի տեղակալ Պետիկ Հակոբյանի միջնորդությունը՝ Ռուբեն Մնացականյանին կալանավորելու վերաբերյալ: «Հրապարակը» գրում է, որ Ռ.Մնացականյանը Հանրային հեռուստաընկերության Առաջին լրատվականի մեկնաբան Նվեր Մնացականյանի հարազատ եղբայրն է, ով 2001թ. հունվարի 1-ից մինչև 2010-ի դեկտեմբերի 30-ը զբաղեցրել է Սոցիալական պետական ծառայության վճարումների Գյումրիի ստորաբաժանման պետի պաշտոնը:
«Նախկին պաշտոնյային մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրօր. 308 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով՝ պետությանը պատճառած շուրջ 85 մլրդ դրամ վնասի համար: Ռուբեն Մնացականյանը կենսաթոշակների յուրացման գործով մեղադրվող և այժմ կալանքի տակ գտնվող աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության պետական ծառայության նախկին պետ Վազգեն Խաչիկյանի գործով է անցնում՝ վերջինիս ստեղծած հանցավոր շղթայի մի օղակն է»:

«Грапарак»: Арестован брат телеведущего Нвера Мнацаканяна
Накануне суд административных районов Кентрон и Норк-Мараш Еревана удовлетворил ходатайство заместителя начальника отдела по расследованию особо важных дел Главного следственного управления Полиции Петика Акопяна об аресте Рубена Мнацаканяна. Об этом пишет газета «Грапарак».
Как отмечает издание, Р.Мнацаканян – родной брат комментатора телепрограммы «Первый информационный» Общественной телекомпании Армении Нвера Мнацаканяна. Рубен Мнацаканян с 1 января 2001 года по 30 декабря 2010 года занимал должность начальника подразделения Гюмри Государственной службы социальных выплат.
«Против бывшего чиновника выдвинуто обвинение по признакам части 2 статьи 308 УК РА за нанесенный государству ущерба в размере порядка 85 млрд драмов. Рубен Мнацаканян проходит по делу обвиняемого в присвоении пенсий и находящегося под арестом бывшего начальника Государственной службы социального обеспечения министерства труда и по социальным вопросам Армении Вазгена Хачикяна, и является одним из звеньев созданной преступной цепочки», - отмечает газета.