Ա. Բաղդասարյան. «Կարֆուրը» այս տարի մուտք կգործի Հայաստան
««Կարֆուրի» ներկայացուցիչների հետ հանդիպել եմ, նրանք տրամադրված են այստեղ աշխատել»,- նախօրեին Կենտրոն հեռուստաընկերության «Ուրվագիծ» հաղորդման ժամանակ ասել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը` ընդգծելով, որ թիմը հավաքվում է, կա ճանապարհային քարտեզ:
«Նրանք հենց այս տարի մուտք կգործեն Հայաստան»,- ասել է Ա. Բաղդասարյանը:
Նշենք, որ ավելի վաղ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը հայտարարել էր՝ կառավարությունը շահագրգռված է, որ «Կարֆուրի» նման հեղինակավոր ընկերությունները մուտք գործեն Հայաստան: Այն կավելացնի մրցակցությունը և հնարավորություն կտա բնակչությանը ավելի մատչելի ապրանքներից և ծառայություններից օգտվել:
Հիշեցնենք, որ նախնական հայտարարությամբ, «Կարֆուրը» Հայաստանում պետք է սկսեր գործել դեռ անցյալ տարվա նոյեմբերին։
«Կարֆուրը» տարբեր երկրներում ունի ավելի քան 15 հազար առևտրային կենտրոն և հիմնականում ինքն է ներկրում իր հիպերմարկետներում վաճառվող ապրանքը, ինչի արդյունքում կարող էր համեմատաբար էժան ապրանքներ վաճառել Հայաստանում. օրինակ՝ նույն ձեթը, շաքարավազը, ալյուրը և այլն։

Arthur Baghdasarian: Carrefour will enter Armenian market this year
“I met with representatives of Carrefour, they are in the mood to work here,” Secretary of Armenia’s National Security Council Arthur Baghdasarian said yesterday during “Urvagits” program of Kentron Television Channel. In his words, there is a roadmap and a team is being formed.
“They will enter Armenia this year,” A. Baghdasarian stated.
Minister of Economy Tigran Davtian said earlier that the government is interested in the entrance of authoritative companies such as Carrefour into the Armenian market because their activities will encourage competition in Armenia and allow the population to buy goods and services at more affordable prices.
According to an earlier announcement, Carrefour was to start operating in Armenia in November of 2012.
One of the largest hypermarket chains in the world, Carrefour imports most of the goods for its hypermarkets, thanks to which prices of foods such as vegetable oil, flour, and granulated sugar will go down in Armenia in case of Carrefour’s entrance into the domestic market.