Ինքնաբացարկ են հայտնել ՕԵԿ և «Առաքելություն» կուսակցության մեկական թեկնածու
Երևանի ավագանու մայիսի 5-ի ընտրություններին գրացված քաղաքական ուժերից երկուսի՝ «Օրինաց երկիր» և «Առաքելություն» կուսակցությունների ընտրական ցուցակներից մեկական թեկնածուներ այսօր ինքնաբացարկ են հայտնել՝ դիմումներ ներկայացնելով Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով:
Ինչպես «Փաստինֆո» գործակալության թղթակցին հայտնել է ԿԸՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը, հետագա ընտրապայքարից հրաժարվել է ՕԵԿ ցուցակի 57-րդ հորիզոնականը զբաղեցնող, ՕԵԿ անդամ, «Բաղդասար» ՍՊԸ-ի տնօրեն Վրույր Խաչատրյանը, իսկ «Առաքելությունից»՝  ցուցակի 15-րդ հորիզոնականը զբաղեցնող, «Ռոսգոսստրախ Արմենիա» ՓԲԸ-ի աշխատակից, անկուսակցական Արա Պետրոսյանը:

Два кандидата отказались от выборов в Совет старейшин Еревана
По одному кандидату из списка двух участвующих в выборах в Совет старейшин Еревана политических сил - «Оринац еркир» и «Аракелутюн» - подали в ЦИК заявление о самоотводе.
Как сообщила агентству «Пастинфо» пресс-секретарь Центризбиркома Эрмине Арутюнян, от дальнейшей предвыборной борьбы отказались член партии “Оринац еркир”, занимающий 57-ю строчку в избирательном списке партии, директор ООО “Багдасар” Вруйр Хачатрян, а от партии “Аракелутюн” - сотрудник ЗАО “Росгосстрах Армения”, беспартийный Ара Петросян, занимающий 15-ю строчку в избирательном списке партии.