Ինքնաբացարկ են հայտնել ՕԵԿ և «Առաքելություն» կուսակցության մեկական թեկնածու
Երևանի ավագանու մայիսի 5-ի ընտրություններին գրացված քաղաքական ուժերից երկուսի՝ «Օրինաց երկիր» և «Առաքելություն» կուսակցությունների ընտրական ցուցակներից մեկական թեկնածուներ այսօր ինքնաբացարկ են հայտնել՝ դիմումներ ներկայացնելով Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով:
Ինչպես «Փաստինֆո» գործակալության թղթակցին հայտնել է ԿԸՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը, հետագա ընտրապայքարից հրաժարվել է ՕԵԿ ցուցակի 57-րդ հորիզոնականը զբաղեցնող, ՕԵԿ անդամ, «Բաղդասար» ՍՊԸ-ի տնօրեն Վրույր Խաչատրյանը, իսկ «Առաքելությունից»՝  ցուցակի 15-րդ հորիզոնականը զբաղեցնող, «Ռոսգոսստրախ Արմենիա» ՓԲԸ-ի աշխատակից, անկուսակցական Արա Պետրոսյանը:

Two candidates have submitted applications for withdrawal of their candidacies to the Central Election of Armenia. One of the men is on the list of Orinats Yerkir Party (OEK), another is a candidate of Arakelutyun (Mission) Party. Both parties are running in the May 5 elections to Yerevan Council of Elders.
CEC spokeswoman Hermine Harutyunian told Pastinfo news agency that these candidates are the director of Baghdasar OJSC Vruyr Khachatrian (number 57 on the list of OEK) and the employee of Rosgosstrakh Armenia Company Ara Petrosian (number 15 on the list of Mission party).