ՕԵԿ-ը կշարունակի՞ ղեկավարել  3 նախարարական պորտֆել
«Ժողովուրդի» աղբյուրների փոխանցմամբ` կոալիցիոն կառավարությունում ՀՀԿ-ՕԵԿ հարաբերակցությունը չի փոխվի, և ՕԵԿ-ը 18 նախարարություններից կշարունակի գլխավորել 3-ը:
Երբ «Ժողովուրդն» ՕԵԿ խոսնակ Արթուր Միսակյանից հետաքրքրվեց` արդյոք իրենք ցանկանո՞ւմ են ավելացնել նախարարական պորտֆելների թիվը, պարզվեց` այդ մասին խոսելը կոռեկտ չէ: Դա ՀՀԿ և ՕԵԿ կուսակցությունների ղեկավարների քննարկելիք խնդիրն է: Ըստ ՕԵԿ խոսնակի` իրենք ՀՀԿ-ի հետ դեռ 2012 թ. ԱԺ ընտրություններից հետո են կոալիցիա կազմել, և հիմա նոր փաստաթղթի կարիք չկա: «Քվոտաների մասին չեմ կարող ասել: Քննարկումներ և վերանշանակումներ կլինեն: Բայց դա Սերժ Սարգսյանի որոշելիքն է լինելու»,- ասել է նա:

Zhoghovurd: OEK will continue to head three ministries?
According to sources of “Zhoghovurd” paper, the relationship of Republican Party of Armenia (HHK) and Orinats Yerkir Party (OEK) in the coalition government will not change and OEK will continue to head 3 out of 18 ministries.
When the paper’s correspondent asked OEK spokesman Arthur Misakian if they plan to increase the number of their ministerial portfolios, the spokesman replied that it was inappropriate to speak that issue: the subject should be discussed by the leaders of HHK and OEK. He said OEK formed a coalition with HHK after the 2012 parliamentary elections and there is no need for a new document. “I cannot speak about quotas. There will be discussions and reappointments. It is up to Serzh Sargsyan to make such decisions,” Misakian noted.