Պաշտոնանկ արվող նախարարների անունները հայտնի են
«Նախօրեին ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստից հետո ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ակնարկել էր առաջիկայում կառավարության կազմում երկու նախարարի փոփոխության մասին»:
«Ժողովուրդի» տեղեկություններով` Աբրահամյանի ակնարկած երկու նախարարներից մեկը ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանն է, մյուսը՝ ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանը։ Թերթի տեղեկություններով՝ Վ. Գաբրիելյանն ինքն այլևս չի ցանկանում պաշտոնավարել, քանի որ հոգնել է նախարարի կարգավիճակից։ Իսկ Ա. Հարությունյանի հարցն այլ է. ըստ թերթի տեղեկությունների` նրանից դժգոհություն կա։ Ու հիմա նա ակտիվորեն հանդիպում է տարբեր շրջանակների՝ խնդրելով զբաղվել իր լոբբինգով։
Հարությունյանին պաշտոնանկ անելու լուրը ՀՀԿ-ից ոչ հերքել, ոչ էլ հաստատել են՝ ասելով, որ նման հարց դեռ չեն քննարկել:

Names of ministers to be replaced become known
“After yesterday’s sitting of Republican Party of Armenia (HHK) Executive Body, the parliamentary speaker Hovik Abrahamian hinted at replacement of two ministers”.
“Zhoghovurd” writes that the ministers in question are Finance Minister Vatche Gabrielian and Minister of Nature Protection Aram Harutyunian. According to the newspaper, V. Gabrielian is unwilling to hold the position anymore: he is tired of his ministerial status. Aram Harutyunian is another matter: his superiors are displeased with him. He has asked various circles to lobby for him.
HHK neither denied nor confirmed the rumors about Harutyunian’s resignation, saying that such an issue was not discussed.