Ծառուկյանի հատկացրած գումարն ամբողջությամբ չի հասնում ընտրողին
«Ժամանակի» տեղեկություններով, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը Երևանում արդեն սկսել է նախընտրական կաշառքը բաժանելու հետ կապված ցուցակագրումները: ԲՀԿ-ի տեղամասային կամ թաղային պատասխանատուները շենքերում բնակարանից բնակարան մտնելով՝ ցուցակագրում են ընտրողներին, հարցնում, թե ընտրակաշառք տալու դեպքում Երևանի ավագանու մայիսի 5-ի ընտրություններում արդյո՞ք կքվեարկեն ԲՀԿ-ի օգտին: Անցած շաբաթ, օրինակ, ԲՀԿ-ի տեղամասային պատասխանատուներից մեկն այցելել է Արաբկիր համայնքի Մամիկոնյանց 62 շենք և ցուցակագրել իրենց հնարավոր ընտրողներին: Նա նաև ասել է, որ ԲՀԿ-ին ընտրելու գոնե բանավոր համաձայնություն տալու դեպքում յուրաքանչյուր ընտրողի 5000 դրամ կտա:
Ի դեպ, ԲՀԿ ղեկավարը վերջին մեկ տարում արդեն երրորդ ընտրության դեպքում նեղ շրջապատում ասում է, որ «գլուխը 100 մանեթ պետք է ծախսենք»: Այսինքն յուրաքանչյուր ընտրողի հաշվով մոտ 40.000 դրամ: Ստացվում է, որ Ծառուկյանի հատկացրած գումարն ամբողջությամբ ընտրողին չի հասնում: «Գլուխը 100 մանեթից» 20.000-ական դրամը նախատեսված է տալ ընտրողին, մյուս 20.000՝-ը այլ ծախսերի համար: Այս դեպքում արդեն ընտրակաշառքը մինչև ընտրողին հասնելը պակասել է և դարձել է 5.000 դրամ»:

Zhamanak: Only part of sum allocated by Tsarukian reaches voters
“Zhamanak” daily writes, citing its sources that Prosperous Armenia Party (BHK) has already begun compiling its lists for distribution of election bribes in Yerevan. BHK members responsible for districts and blocks visit voters and ask them if they will vote for BHK in the May 5 elections to Yerevan Council of Elders in return for a bribe.
According to the daily, last week one of such executives of BHK went to house 62 on Mamikoniants Street in Arabkir administrative district in order to make a list of potential voters. He said that each voter will receive 5,000 AMD if he/she agrees to vote for BHK.
“By the way, in the past year, during which a third election will be held soon, BHK leader has declared privately that 40,000 AMD should be spent on each voter. In other words, only part of the sum allocated by Gagik Tsarukian reaches the voter,” the daily notes.