Ոստիկանության «Թեժ գիծ» ստացվել է 25 հաղորդում
Երևան քաղաքի ընտրողների ցուցակների վերաբերյալ ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչությունում 2013 թվականի մարտի 26-ից գործող «Թեժ գիծ» ծառայության միջոցով մայիսի 2-ի դրությամբ ստացվել է 25 հաղորդում, որից միայն 3-ն են վերաբերել ընտրացուցակներում առկա անշճտություններին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
1. Ընտրացուցակում անձի անհատական տվյալների բացակայության վերաբերյալ ստացվել է 1 հաղորդում: Ստուգմամբ անճշտությունը հաստատվել է, այնուհետև` վերացվել:
2. Քաղաքացի Ռոբերտ Ավետիսյանը տեղեկացրել է, որ իր եղբայրը` Սամվել Ավետիսյանը, մահացել է 1999 թ.-ին, սակայն վերջինիս անհատական տվյալներն առկա են ընտրողների ցուցակում: Ստուգմամբ պարզվել է, որ Ս. Ավետիսյանի մահվան փաստի մասին նշում է արվել բնակարանային քարտում, սակայն բնակչության պետական ռեգիստրից չի հանվել: Անճշտությունը վերացվել է:
3. Քաղաքացի Սիրանուշ Հարությունյանը հայտնել է, որ իր իրական հասցեն ք. Երևան Ավանեսովի փակուղի շենք 3 բն. 42 է, սակայն ընտրացուցակում նշված է բն 2: Ստուգմամբ անճշտությունը հաստատվել է, այնուհետև` վերացվել:
Մյուս 22 հաղորդումները վերաբերել են բնակելի տարածության նախկին սեփականատերերին հաշվառումից հանելու կարգին, հաշվառումից հանելու դիմումների քննության ընթացքին, ընտրացուցակներում սեփական տվյալները չհայտնաբերելու դեպքերին:

На телефон «горячей линии» полиции поступило 25 сообщений о нарушениях
По состоянию на 2 мая на действующую с 26 марта 2013 года «горячую линию» паспортно-визового управления полиции Еревана поступило 25 сообщений относительно списков избирателей Еревана, 3 из которых касались неточностей в списках. Об этом сообщает пресс-служба полиции Армении.
1.Относительно отсутствия персональных данных избирателей в списке получено одно сообщение. Неточность была подтверждена в ходе проверки, а затем ликвидирована.
2. Гражданин Роберт Аветисян сообщил, что его брат, Самвел Аветисян, скончался в 1999 году, однако его персональные данные сохранились в списке избирателей. В ходе проверок выяснилось, что после смерти Самвела Аветисяна его имя не было снято из государственного регистра. Неточность была ликвидирована.
3. Гражданка Сирануш Арутюнян сообщила, что ее настоящий адрес – г.Ереван, ул. Аванесова 3/42, однако в списке указана кв.2. Неточность была ликвидирована.
Все остальные 22 сообщения касались порядка снятия с учета бывших владельцев жилых территорий, хода рассмотрения заявлений о снятии с учета, а также отсутствия данных граждан в списках избирателей.