Ոստիկանության «Թեժ գիծ» ստացվել է 25 հաղորդում
Երևան քաղաքի ընտրողների ցուցակների վերաբերյալ ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչությունում 2013 թվականի մարտի 26-ից գործող «Թեժ գիծ» ծառայության միջոցով մայիսի 2-ի դրությամբ ստացվել է 25 հաղորդում, որից միայն 3-ն են վերաբերել ընտրացուցակներում առկա անշճտություններին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
1. Ընտրացուցակում անձի անհատական տվյալների բացակայության վերաբերյալ ստացվել է 1 հաղորդում: Ստուգմամբ անճշտությունը հաստատվել է, այնուհետև` վերացվել:
2. Քաղաքացի Ռոբերտ Ավետիսյանը տեղեկացրել է, որ իր եղբայրը` Սամվել Ավետիսյանը, մահացել է 1999 թ.-ին, սակայն վերջինիս անհատական տվյալներն առկա են ընտրողների ցուցակում: Ստուգմամբ պարզվել է, որ Ս. Ավետիսյանի մահվան փաստի մասին նշում է արվել բնակարանային քարտում, սակայն բնակչության պետական ռեգիստրից չի հանվել: Անճշտությունը վերացվել է:
3. Քաղաքացի Սիրանուշ Հարությունյանը հայտնել է, որ իր իրական հասցեն ք. Երևան Ավանեսովի փակուղի շենք 3 բն. 42 է, սակայն ընտրացուցակում նշված է բն 2: Ստուգմամբ անճշտությունը հաստատվել է, այնուհետև` վերացվել:
Մյուս 22 հաղորդումները վերաբերել են բնակելի տարածության նախկին սեփականատերերին հաշվառումից հանելու կարգին, հաշվառումից հանելու դիմումների քննության ընթացքին, ընտրացուցակներում սեփական տվյալները չհայտնաբերելու դեպքերին:

As of May 2, the RA Police Passport and Visa Department’s hotline set up on 26 March 2013 has received 25 reports concerning lists of Yerevan voters, including 3 reports about inaccuracies, according to the press service of Armenian police.
In particular:
1. There was one report about the absence of personal data of voters in a list. The information was checked and the inaccuracy eliminated.
2. Citizen Robert Avetisian informed the police that his brother, Samvel Avetisian, died in 1999, but the voter list still contained his personal data. The checks showed that after Samvel Avetisian’s death, his name was not removed from the State Register. The inaccuracy was eliminated.
3. Citizen Siranush Harutyunian said that she lives in apartment No 3 at 42 Avanesov Street in Yerevan, but apartment 2 is indicated in the list. The inaccuracy was eliminated.
The other 22 reports were related to the absence of citizens’ data in voter lists, the procedures for removing the names of former owners of dwelling spaces from the register, and the examination of applications for removal from the register.