Ապօրինի գումարներ՝  Ներսիկ Նազարյանի որդուն
«Ժամանակը» գրել է, որ ՀՀ իրավապահների տրամադրության տակ են հայտնվել տարիներ առաջ ԱՄՆ-ում «օրենքով գող» Պզոյի գլխավորած հանցախմբի անդամների և Հայաստանի մի շարք պաշտոնյաների ֆինանսական մեքենայությունների և փողերի լվացման մասին վկայող փաստերը:
Թերթի տեղեկությունների համաձայն՝ փաստերից մեկը վերաբերում է Երևանի նախկին ոստիկանապետ Ներսիկ Նազարյանի որդուն՝ Արմեն Նազարյանին, որը սերտ հարաբերությունների մեջ է եղել 2011թ. հոկտեմբերի 13-ին ԱՄՆ-ում ձերբակալված ԱՄՆ հանցախմբի անդամներից մեկի՝ Պ. Սաթամյանի հետ: Թերթի տեղեկություններով՝ Պ. Սաթամյանը ձերբակալության գիշերը ԱՄՆ-ից Կիպրոսի բանկերից մեկի միջոցով 450 հազար ԱՄՆ դոլար է փոխանցել Արմեն Նազարյանի անձնական հաշվին: Մինչ օրս, Արմեն Նազարյանը չի կարողացել ներկայացնել գումարի օրինական ծագման վերաբերյալ փաստեր»:

Zhamanak: Illegal money transferred from the U.S. to Nazarian’s son
Armenian law enforcers have evidence about financial machinations and money laundering done by a number of Armenian officials and members of the Armenian- American crime ring led by Armen Kazarian (aka Pzo), according to “Zhamanak” daily.
The daily says that one of the facts is related to Armen Nazarian, the son of former Chief of Yerevan Police Nerses Nazarian. Armen Nazarian was closely associated with P. Satamian, a member of the crime ring arrested in the U.S. on 13 October 2011.
The daily writes, citing its sources that on the night of his arrest, P. Satamian transferred $450 thousand from the U.S. to Armen Nazarian’s personal account – via a Cyprian bank. Armen Nazarian has not so far presented any facts to prove the lawful source of the money.