Ապօրինի գումարներ՝  Ներսիկ Նազարյանի որդուն
«Ժամանակը» գրել է, որ ՀՀ իրավապահների տրամադրության տակ են հայտնվել տարիներ առաջ ԱՄՆ-ում «օրենքով գող» Պզոյի գլխավորած հանցախմբի անդամների և Հայաստանի մի շարք պաշտոնյաների ֆինանսական մեքենայությունների և փողերի լվացման մասին վկայող փաստերը:
Թերթի տեղեկությունների համաձայն՝ փաստերից մեկը վերաբերում է Երևանի նախկին ոստիկանապետ Ներսիկ Նազարյանի որդուն՝ Արմեն Նազարյանին, որը սերտ հարաբերությունների մեջ է եղել 2011թ. հոկտեմբերի 13-ին ԱՄՆ-ում ձերբակալված ԱՄՆ հանցախմբի անդամներից մեկի՝ Պ. Սաթամյանի հետ: Թերթի տեղեկություններով՝ Պ. Սաթամյանը ձերբակալության գիշերը ԱՄՆ-ից Կիպրոսի բանկերից մեկի միջոցով 450 հազար ԱՄՆ դոլար է փոխանցել Արմեն Նազարյանի անձնական հաշվին: Մինչ օրս, Արմեն Նազարյանը չի կարողացել ներկայացնել գումարի օրինական ծագման վերաբերյալ փաստեր»:

«Жаманак»: Сыну Нерсеса Назаряна из США перечисляли незаконные суммы
Газета «Жаманак» пишет, что в распоряжении правоохранителей оказались факты, свидетельствующие о финансовых махинациях и отмывании денег между рядом должностных лиц Армении и членами преступной группировки, возглавляемой в США «вором в законе» Арменом Казаряном, известным в уголовной среде по кличке Пзо.
По сведениям издания, один из фактов касается сына бывшего начальника Полиции Еревана Нерсеса Назаряна – Армена Назаряна, который был в тесных отношениях с одним из членов арестованной 13 октября 2011 года в США преступной группировки П.Сатамяном.
Как отмечает газета со ссылкой на свои источники, П.Сатамян в ночь ареста перечислил из США через один из банков Кипра на личный счет Армена Назаряна 450 тысяч долларов. Однако Армен Назарян по сей день не смог представить факты о законности источников происхождения денежных средств.