Ոստիկանությունը խոստանում է. Հրառավություն անողները կպատժվեն
Մայիսի 5-ի գիշերը, Երևանի քաղաքապետարանի ավագանու ընտրություններից հետո, մայրաքաղաքի մի շարք համայնքներում կազմակերպված հրավառությունների հեղինակները ենթարկվելու են վարչական պատասխանատվության: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Ոստիկանության լրատվական վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը:
Ավելի վաղ նա իր Facebook-յան էջում գրել էր.
«Մայիսի 5-ի գիշերը, Երևանի քաղաքապետարանի ավագանու ընտրություններից հետո, մայրաքաղաքի մի շարք համայնքներում կազմակերպվել են հրավառություններ, ինչի հետևանքով խախտվել է բնակիչների հանգիստն ու անդորրը:
Հիշեցնենք, որ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի 180 հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` գիշերային ժամերին, ժամը 23-ից մինչև ժամը 7-ն ընկած ժամանակահատվածում, հրագործական առարկաների օգտագործումն առաջացնում է վարչական պատասխանատվություն:
Այս պահի դրությամբ արդեն իսկ վարչական պատասխանատվության են ենթարկվել համակեցության կանոնները խախտած երեք անձինք:

Полиция Армении: Организаторы фейерверков будут наказаны
Ночью 5 мая после выборов в Совет старейшин Еревана в ряде административных районов столицы были организованы фейерверки, в результате чего были нарушены тишина и покой жителей. Как сообщил корреспонденту Aysor.am руководитель пресс-службы Полиции Ашот Агаронян, все организаторы фейерверка будут привлечены к административной ответственности.
В полиции Армении напоминают, что согласно ч.2 ст.180 Кодекса об административных правонарушениях, использование пиротехнических в ночные часы (с 23:00 до 07:00) влечет административную ответственность.
На данный момент три человека, нарушившие правила, уже привлечены к административной ответственности. Ведутся работы по обнаружению других правонарушителей.