Ինեկոբանկի մասնաճյուղն աշխատում է բնականոն ռեժիմով
«Ինեկոբանկն» այսօր Աբովյան 18-ի մասնաճյուղում տեղի ունեցած միջադեպի հետ կապված պարազանում է. «Ի պարզաբանում մամուլում տեղ գտած մի շարք հրապարակումների, Ինեկոբանկը պաշտոնապես հայտնում է. Այսօր` մայիսի 6-ին, առավոտյան ժամը11.15-ի սահմաններում «Ինեկոբանկի» Աբովյան 18 մասնաճյուղում վճարում կատարող տղամարդու ձեռքում Բանկի աշխատակիցները տեսել են ատրճանակ, ինչի վերաբերյալ անվտանգության պատասխանատուները և Բանկի աշխատակիցներն ամիջապես տեղյակ են պահել իրավապահ մարմիններին:
Տղամարդը կարճ ժամանակ անց Ոստիկանության աշխատակիցների կողմից տեղափոխվել է ոստիկանության բաժանմունք:
Տեղեկացնում ենք նաև, որ տվյալ անձի կողմից ակնհայտ բռնարարք կամ սպառնացող գործողություն չի իրականացվել: Դեպքի վերաբերյալ և տղամարդու անձը հաստատելու ուղղությամբ կատարվում է նախաքննություն, իսկ «Ինեկոբանկի» Աբովյան 18 մասնաճյուղը գործում է բնականոն ռեժիմով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Филиал ЗАО «Инекобанк» работает в штатном режиме
ЗАО «Инекобанк» распространило разъяснение в связи с произошедшим сегодня инцидентом в одном из филиалов банка в Ереване.
Напомним, 6 мая, в 11:15 по ереванскому времени, в одном из филиалов «Инекобанка» по адресу ул. Абовяна 18 в руках выполняющего платежи мужчины работники банка увидели пистолет, о чем сотрудники службы безопасности банка срочно сообщили правоохранительным органам. Вскоре мужчина был доставлен в отделение полиции, где, по данным СМИ, выяснилось, что пистолет в его руках был игрушечный.
Пресс-служба банка также сообщает, что мужчина не предпринимал откровенных насильственных или угрожающих действий. В связи с инцидентом и с целью выяснения личности мужчины было проведено предварительное следствие. В настоящее время филиал банка работает в штатном режиме.