Ինեկոբանկի մասնաճյուղն աշխատում է բնականոն ռեժիմով
«Ինեկոբանկն» այսօր Աբովյան 18-ի մասնաճյուղում տեղի ունեցած միջադեպի հետ կապված պարազանում է. «Ի պարզաբանում մամուլում տեղ գտած մի շարք հրապարակումների, Ինեկոբանկը պաշտոնապես հայտնում է. Այսօր` մայիսի 6-ին, առավոտյան ժամը11.15-ի սահմաններում «Ինեկոբանկի» Աբովյան 18 մասնաճյուղում վճարում կատարող տղամարդու ձեռքում Բանկի աշխատակիցները տեսել են ատրճանակ, ինչի վերաբերյալ անվտանգության պատասխանատուները և Բանկի աշխատակիցներն ամիջապես տեղյակ են պահել իրավապահ մարմիններին:
Տղամարդը կարճ ժամանակ անց Ոստիկանության աշխատակիցների կողմից տեղափոխվել է ոստիկանության բաժանմունք:
Տեղեկացնում ենք նաև, որ տվյալ անձի կողմից ակնհայտ բռնարարք կամ սպառնացող գործողություն չի իրականացվել: Դեպքի վերաբերյալ և տղամարդու անձը հաստատելու ուղղությամբ կատարվում է նախաքննություն, իսկ «Ինեկոբանկի» Աբովյան 18 մասնաճյուղը գործում է բնականոն ռեժիմով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Inecobank’s branch operates in usual mode
Inecobank CJSC has issued a statement in connection with the incident that occurred today in one of the bank’s branches in Yerevan.
At 11:15 am on May 6, employees of Inecobank’s branch at 18 Abovian Street in Yerevan saw a pistol in the hand of a man who was making payments. Security guards of the bank informed the police about that. The man was taken to a police station where policemen revealed that it was a toy pistol, according to the mass media.
The bank said that the man did not take any violent or threatening actions. A preliminary investigation was launched to determine the identity of the man. The bank’s branch is operating in a usual mode.