Ատրճանակով զինված տղամարդը ներխուժել է «Ինեկոբանկ»
Aysor.am-ի հավաստի տեղեկությունների համաձայն` այսօր` ժամը 11.15-ի սահմաններում ատրճանակով տղամարդը ներխուժել է Թումանյան փողոցում գտնվող «Ինեկոբանկ» ՓԲԸ գլխավոր մասնաշենք: Բանկի աշխատակիցները միանգամից տեղյակ են պահել իրավապահ մարմիններին, ովքեր էլ անմիջապես արձագանքել են: Տղամարդը կարճ ժամանակ անց Ոստիկանության Կենտրոն բաժնի աշխատակիցների կողմից տեղափոխվել է բաժին:
Նշենք, որ տղամարդը բանկի հետ կնքած երեք վարկային պայմանագիր ունի, դիտարկվում է որպես բարեխիղճ հաճախորդ, երբևէ ուշացումներ և պարտավորություններից խուսափում նրա կողմից չի արձանագրվել:
Տղամարդը, ինչպես պարզվեց հետագայում, զինված էր խաղալիք ատրճանակով: Նա, ատրճանակը ձեռքին, մոտեցել էր բանկի աշխատակցուհիներին և «խնդրել» թարգմանել անգլալեզու մի նամակ, որը նա ստացել էր կապի օպերատորներից մեկից:

Armed man breaks into Inecobank
Aysor.am was informed that around 11:15 am today, a man armed with a pistol broke into Inecobank’s main branch on Tumanian Street in Yerevan. Employees called law enforcers who rapidly detained the man and took him to the Kentron (Center) police unit.
The man has signed three credit agreements with the bank and he was considered a conscientious customer who never tried to evade his liabilities.
He told the police that he was armed today with a toy pistol. With the toy pistol in the hand, he approached bank employees to “ask” them to translate an English-language letter he received from a communication operator.