Հրավառության համար արձանագրություն է կազմվել 16 անձի նկատմամբ
Մայիսի 5-ի գիշերը, Երևանի քաղաքապետարանի ավագանու ընտրություններից հետո, մայրաքաղաքի մի շարք համայնքներում կազմակերպվել են հրավառություններ, ինչի հետևանքով խախտվել է բնակիչների հանգիստն ու անդորրը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության հասարկայնության հետ կապերի բաժնից:
Մայիսի 6-ի դրությամբ, «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ» ՀՀ օրենսգրքի 180 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով` վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն է կազմվել համակեցության կանոնները խախտած 16 անձանց նկատմամբ:
Վարչական պատասխանատվության են ենթարկվել 2 անձ՝ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջաններում, 2-ը՝ Արաբկիրի, 3-ը՝ Նոր Նորքի և Ավանի, 2-ը՝ Շենգավիթի, 3-ը՝ Մալաթիա-Սեբաստիա, 2-ը՝ Աջափնյակ-Դավթաշեն և 2-ը Քանաքեռ-Զեյթունի վարչական շրջաններում հրավառություն իրականացնելու համար:

За ночные фейерверки в Ереване к ответственности привлечены 16 лиц
Ночью 5 мая после выборов в Совет старейшин Еревана в ряде административных районов столицы Армении были организованы фейерверки, в результате чего тишина и покой жителей были нарушены. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
По состоянию на 6 мая, по признакам ч.2 ст.180 Кодекса об административных правонарушениях РА составлены протоколы о совершении административных правонарушений в отношении 16 лиц.
К административной ответственности за устроенные фейерверки привлечены двое граждан в административном районе Еревана Кентрон и Норк Мараш, по двое лиц в Арабкире, Шенгавите, Ачапняк-Давиташене и Канакер-Зейтуне, по 3 человека – в Нор Норке и Аване, а также в Малатии-Себастии.