Վ. Սեդրակյանի գործով դատավարությունը նշանակվել է մայիսի 14-ին
Վարդան Սեդրակյանի գործով դատավարությունը նշանակվել է 2013 թվականի մայիսի 14-ին ժամը 12.00-ին: Այս մասին տեղեկանում ենք «Սիրունյան իրավաբանական գրասենյակի» ֆեյսբուքյան էջից:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԱԾ քննչական վարչության կողմից Վ. Սեդրակյանին առաջադրվել է մեղադրանք՝  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-38-305 հոդվածներով:
Նա մեղադրվում է ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանի դեմ մահափորձ պատվիրելու մեջ: Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է կալանավորումը։

Court hearing of Vardan Sedrakian case scheduled for May 14
The court hearing of the case of the former presidential candidate, epos expert Vardan Sedrakian is scheduled to start on 12:00 pm, May 14, says a statement on Facebook page of Sirunian legal advice office.
We would remind you that Vardan Sedrakian has been charged under Articles 34, 38, and 305 of the Criminal Code. Charges were brought by the National Security Service at the Armenian government.
Sedrakian is charged with organizing the attempted murder of another presidential candidate, leader of AIM party Paruyr Hayrikian.